od kiedy otwarte siłownie 2021

Ćwicz szybko. Rząd otwiera siłownie, ale tylko na tydzień

Od kiedy otwarte siłownie? Z opublikowanego w czwartek, 6 maja rozporządzenia Rady Ministrów wynika, że otwarcie klubów fitness i siłowni nastąpi już za kilkanaście dni. Sęk w tym, że widnieje w nim także data, świadcząca o tym, że otwarcie to będzie możliwe wyłącznie na tydzień.

Z uwagi na znaczne zmniejszenie liczby zakażeń w ostatnich tygodniach rząd podjął decyzję o stopniowym luzowaniu obostrzeń w maju. Pierwszy etap miał miejsce już 1 dnia miesiąca. W całej Polsce przywrócono wtedy działalność salonów fryzjerskich i kosmetycznych. 4 maja wróciła nauka stacjonarna dla klas I-III, otwarto także galerie handlowe i wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane.

Od wczoraj, czyli 8 maja, działalność w reżimie sanitarnym wznowiły hotele i obiekty noclegowe. Zamknięte pozostają w nich jednak restauracje oraz strefy welness&spa. Te ruszyć mają dopiero w kolejnym etapie odmrażania.

Kiedy luzowanie obostrzeń? Złe wiadomości dla gastronomii i fitness

Od połowy miesiąca możliwe będzie organizowanie imprez okolicznościowych na świeżym powietrzu, na którym zniknie także obowiązek noszenia maseczek (warunkowo). Od 15 maja przywrócona zostanie także nauka stacjonarna dla klas 4-8 i szkół średnich – w modelu hybrydowym. Działalność wznowią także restauracje, ale wyłącznie w ogródkach na zewnątrz.

Co jednak z pozostałymi sektorami gospodarki, które w rządowym lockdownie trwają z przerwami już od roku?

Od kiedy otwarte siłownie, kluby fitness, restauracje?

Kolejny etap luzowania zaplanowano na koniec maja, a dokładniej 29. dzień miesiąca. Ma to na celu zminimalizowanie ryzyka związanego z pandemią koronawirusa. W tym dniu rządzący “pozwolą” na uprawianie sportu w krytych obiektach sportowych. Dozwolone będzie także korzystanie z basenów.

Otwarte zostaną restauracje oraz obiekty kultury, jak kina czy teatry. Dopuszczone zostaną także imprezy okolicznościowe w obiektach zamkniętych. Działalność wznowią restauracje. W każdym z tych przypadków obłożenie lokalu lub obiektu sportowego nie może przekroczyć 50 proc. miejsc.

Branża fitness idzie na wojnę z rządem. Przedsiębiorcy chcą odszkodowania za lockdown

Od 29 maja możliwe będzie otwarcie siłowni i klubów fitness. Do pracy wrócą także solaria. Tego typu lokale obwarowane zostały jednak dodatkowym limitem osób. Wynosić ma on dokładnie 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.

Przepisy te wynikają bezpośrednio z opublikowanego w czwartek rozporządzenia Rady Ministrów. Przy każdym z wymienionych etapów luzowania widnieje jednak także data zakończenia, którą rządzący ustanowili na 5 czerwca 2021 r. Do tego dnia bowiem obowiązywać mają przepisy wprowadzone ostatnim aktem prawnym.

Nie oznacza to jednak, że od 6 czerwca lokale te zostaną po raz kolejny zamknięte. W pierwszych dniach nowego miesiąca powinniśmy oczekiwać nowego rozporządzenia, z którego dowiemy się, czy wprowadzone przepisy zostaną podtrzymane, czy też rząd po raz kolejny zdecyduje się na zaostrzenie obostrzeń. Wszystko zależy jednak od sytuacji epidemicznej w kraju w kolejnych tygodniach.

Andrzej “Piasek” Piaseczny wyznaje, że jest gejem

Czytaj także
Total
0
Reakcji