test na przeciwciała sars cov 2 lidl

Kolejny dyskont wprowadza do oferty test na przeciwciała SARS-CoV-2

Test na przeciwciała SARS-CoV-2 już w najbliższy piątek pojawić ma się w sieci sklepów Lidl na terenie całego kraju. Co ciekawe marka popularnych dyskontów zaoferuje go taniej niż Biedronka, która wprowadziła je do oferty kilkanaście dni temu.

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że sieć marketów Biedronka wprowadziła do oferty testy na przeciwciała SARS-CoV-2. Zainteresowanie testami Primacovid było tak duże, że w większości sklepów sprzedały się w ciągu jednego dnia. Biedronka, idąc za ciosem, zamówiła kolejną partię.

Po kilku dniach od “sprzedażowego sukcesu” Biedronki ogólnopolskie media zaczęły spekulować, że podobne testy zamierzają wprowadzić także inne dyskonty. Żaden z nich nie potwierdzał tych informacji. Dziś oficjalnie o testach na przeciwciała SARS-CoV-2 mówi już jednak Lidl.

Testy na przeciwciała SARS-CoV-2 w Lidlu

Zgodnie z informacjami, które przedstawił dziś Business Insider testy na przeciwciała SARS-CoV-2 w ofercie Lidla mają pojawić się w piątek 26 marca, lub najdalej dzień później. Jak przekonuje Aleksandra Robaszkiewicz Lidl Polska, wprowadzenie do oferty testów Primacovid jest odpowiedzią na potrzeby klientów.

– Chcemy oferować artykuły, których nasi klienci potrzebują. W odpowiedzi na liczne prośby klientów podjęliśmy decyzję, aby do naszej oferty dołączyć nowy asortyment – certyfikowane testy na przeciwciała COVID-19 – oświadcza Aleksandra Robaszkiewicz.

Test na przeciwciała SARS-CoV-2 w Lidlu ma być jednocześnie tańszy niż ten, który mogliśmy nabyć w Biedronce. Cenę ustalono bowiem na 39,99 zł. Warto podkreślić, że jest to dokładnie ten sam produkt, który pojawił się w ofercie żółto-czerwonych marketów.

Szczepionka AstraZeneca z mniejszą skutecznością niż podawał producent

Jak informuje producent, firma PRIMA Lab, test na przeciwciała SARS-CoV-2, który pojawi się w ofercie Lidla ma nawet 98 proc. skuteczności.

Ważne! Test na przeciwciała SARS-CoV-2 nie jest w stanie wykryć zakażenia koronawirusem. Dzięki niemu sprawdzimy bowiem jedynie obecność ewentualnych przeciwciał, co świadczyć mogłoby o tym, że przeszliśmy już zakażenie tym wirusem.

Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News, aby być zawsze na bieżąco

Total
0
Reakcji