ZdrowieNews

„Test na COVID z Biedronki”. Sieć zamawia kolejną partię

Po tym, jak testy na przeciwciała SARS-CoV-2, błędnie uznawane za testy na COVID-19, w mgnieniu oka wyprzedały się w sklepach Biedronka, sieć zapowiedziała zamówienie kolejnej ich partii. Dostępne mają być jeszcze w tym tygodniu.


Tematy w artykule: Test na COVID z Biedronki. Test na przeciwciała COVID-19 Biedronka. Sieć Biedronka zamawia kolejną partię testów Primacovid.


Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że w największej sieci dyskontów w Polsce 15 marca pojawią się testy na przeciwciała COVID-19 Primacovid. I tak też się stało. W poniedziałek testy na COVID zagościły na sklepowych półkach sieci Biedronka. Ale nie na długo. W większości marketów popularnej sieci testy na przeciwciała COVID-19 zniknęły nawet tego samego dnia.

Dla tych, którzy nie zdążyli z zakupem testu z Biedronki, a usilnie chcą go wykonać, są jednak dobre wiadomości. Jeszcze w tym tygodniu bowiem testy na przeciwciała COVID-19 znów pojawią się w sklepach Biedronka.

Test na COVID z Biedronki. Firma zamawia kolejną partię

Po tym jak wszystkie media w Polsce nagłośniły testy Primacovid, Biedronka nie musiała wykazywać się praktycznie żadną inicjatywą, aby testy na COVID-19 wyprzedać. Zgodnie z informacjami, które płynęły do nas np. z mediów społecznościowych, w niektórych sklepach Biedronka testy na przeciwciała SARS-CoV-2 (wirusa mogącego wywołać chorobę COVID-19) rozeszły się dosłownie w kilka godzin.

Nie pomogły nawet limity, które Biedronka odgórnie narzuciła. Jedna osoba mogła bowiem zakupić „tylko” trzy testy na COVID w Biedronce. Idąc za ciosem, sieć postanowiła zwiększyć wolumen i ów testy zamówić od producenta ponownie.

Poinformował o tym właśnie dyrektor handlowy w sieci Biedronka Piotr Konopko, który odnosząc się do testów na COVID z Biedronki, zapewniał, że jest „to spełniający wysokie standardy produkt, którego producentem jest certyfikowane szwajcarskie laboratorium”.

– Widząc zainteresowanie kupujących i biorąc pod uwagę sytuację pandemiczną, doszliśmy do wniosku, że kolejna transza testów powinna jeszcze w tym tygodniu znaleźć się w placówkach naszej sieci – poinfromował Konopko.

Testy na przeciwciała COVID-19 Biedronka – skuteczność

Na wieść o tym, że Biedronka wprowadza testy na COVID do swojej oferty, wiele osób natychmiast zaczęło podważać ich skuteczność. Łatwość wykonania testu w warunkach domowych, cena (49,99 zł), a nawet to, że sprzedawane są przez ogólnopolską sieć dyskontów, powodowało obawy o ich skuteczność. Jak się jednak okazuje i o czym już wcześniej pisaliśmy, test na COVID-19 z Biedronki ma mieć aż 98-procentową skuteczność.

Ważne jest jednak pamiętanie o tym, że test na COVID z Biedronki nie jest w stanie wykryć obecności wirusa SARS-CoV-2 w naszym organizmie. Jest to bowiem test serologiczny, który przeprowadzić możemy wyłącznie w celu sprawdzenia obecności ewentualnych przeciwciał IgG i IgM świadczących o tym, że nasz organizm mógł być już zarażony koronawirusem.

Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News, aby być zawsze na bieżąco

Czytaj także

Więcej z:Zdrowie