decathlon dron

Zakupy z Decathlon przylecą dronem

Decathlon Polska angażuje drony do dostaw towarów. Pierwsze przesyłki polecą do klientów już na początku maja. Póki co tylko w jednym mieście.

O pilotażu dostaw zakupów z Decathlon dronem poinformowała Spartaqs Group – firma z branży robotyki – na swoim profilu na Facebook.

– 12 kwietnia 2021 roku z naszym partnerem LDT – transport dronami w Lublinie oficjalnie rozpoczęliśmy pilotaż dronowego systemu transportowego realizowanego dla sieci handlowej Decathlon Polska.

Zakupy z Decathlon przylecą dronem

Pierwsze komercyjne dostawy dronem do klientów zaplanowano na 6 maja. Opcja ta będzie dostępna jednak wyłącznie na terenie Lublina. Zgodnie z informacjami, które przekazała firma Spartaqs Group rozważane jest także transportowanie dronem towarów z magazynów centralnych Decathlon do sklepów w całej Polsce.

Do dostaw wykorzystany ma być dronoid HERMES 2, który dysponuje wydajnym napędem i dużym zasięgiem. Ponadto “wyposażony jest również w automatycznie odłączany, wielofunkcyjny pojemnik cargo” – napisała firma w komunikacie i dodała, że dron HERMES 2 jest w stanie dostarczać zamówienia w obrębie całego województwa.

Decathlon dostawy dronem
Facebook/SpartaqsGroup

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
2
Reakcji