furgonetka box

Będzie alternatywa dla paczkomatów InPost? Furgonetka Box może podbić rynek

Furgonetka Box ma być alternatywą dla Paczkomatów InPost. Popularny broker kurierski zamierza scalić rozproszony rynek dostaw i odbiorów przesyłek. To się naprawdę może udać.

Broker usług kurierskich “Furgonetka” poinformował o planach wejścia na rynek automatów paczkowych. Dzięki stworzeniu otwartej sieci automatów paczkowych, do których dołączyć może każdy gracz e-commerce, Furgonetka Box może stać się sporym zagrożeniem dla Paczkomatów InPost.

Nie możliwe? A jednak. Za projektem stoi twórca Fotka.pl i samej Furgonetki – jednego z największych brokerów kurierskich w kraju bazującego na łączeniu usług dzięki nowoczesnym technologiom.

Forgonetka Box – otwarta sieć automatów paczkowych budowana przez twórcę Fotka.pl

– Tworzymy sieć automatów do nadawania i odbioru przesyłek kurierskich dostępnych 24/7, która współpracuje z wieloma sieciami handlowymi, operatorami kurierskimi, spółdzielniami mieszkaniowymi oraz samorządami. Jesteśmy siecią przyszłości – dostawa i odbiór przesyłek jeszcze nigdy nie były tak proste – przekonuje wpis na oficjalnej stronie Furgonetka Box.

Furgonetka Box ma działać jako “agregator” już istniejących, ale mocno rozproszonych punktów odbioru. O planach stawiania własnych automatów, póki co nie poinformowano.

Paczki z Aliexpress odbierzemy już w automacie. Póki co jednak tylko w Warszawie

– Fundamentem naszej działalności jest produkcja oprogramowania komunikującego się z ich systemami i przekładanie tego na prosty interfejs dla klienta końcowego. Możemy więc dostarczyć system, który będzie łączył wszystkich uczestników – przekonuje Rafał Agnieszczak współtwórca brokera kurierskiego Furgonetka.pl, a także jednego z najpopularniejszych ongiś serwisów internetowych Fotka.pl

Od pewnego czasu Furgonetka.pl buduje już tzw. sieć PUDO – punktów odbioru i nadań, w której jest już kilkaset placówek. Codziennie też przybywa też kilka nowych. – Rozwinięciem tej koncepcji jest stworzenie otwartej automatów Furgonetka BOX, zwłaszcza że e-handel szybko rośnie i w dającej się przewidzieć przyszłości rosnąć nie przestanie – mówi Agnieszczak w rozmowie z “PB”.

Furgonetka Box ma prawo zaszkodzić InPostowi

Agnieszczak dodaje, że dzięki agregacji rozproszonych automatów paczkowych Furgonetka Box może stać się realną konkurencją dla InPost.

– To nie jest żart. Poważnie. Nikomu dziś w głowie się nie mieści, że może powstać alternatywna wobec InPostu sieć odbioru przesyłek, a naszym zdaniem jest to jak najbardziej realne” – przekonuje przedsiębiorca.

Tą kartą nie zapłacisz, ale możesz odebrać dowolną płatność. Karta wpłatnicza Zrzutka już dostępna

W rozmowie z Pulsem Biznesu poprosił nawet o publikację artykułu w Prima Aprilis, bo jego zdaniem “i tak nikt w to nie uwierzy”.

Przypomnijmy jednak, że gdy Rafał Brzoska poinformował o swoim pomyśle stawiania Paczkomatów na ulicach polskich miast, także wiele osób pukało się wtedy w głowę.

Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News, aby być zawsze na bieżąco

Czytaj także
Total
0
Reakcji