blik amazon

Ruszył Amazon.pl – Za zakupy na platformie zapłacimy BLIKIEM

Amazon.pl właśnie ruszył. Od pierwszego dnia za zakupy na popularnej platformie e-commerce zapłacimy rodzimym BLIKIEM.

Od pierwszego dnia działania “polskiej wersji” Amazon klienci mogą płacić za zakupy BLIKIEM, dla którego tak duży partner e-commerce jest kolejnym krokiem naprzód.

Amazon.pl – za zakupy na platformie zapłacimy BLIKIEM

Na start polskiej wersji platformy zakupowej Amazon.pl czekały miliony Polaków. Dużym ułatwieniem podczas robienia zakupów na globalnej platformie będzie znany wszystkim operator płatności BLIK. Jest on bowiem dostępny od pierwszego dnia na Amazon.pl

– To dla nas ważne wydarzenie, które jeszcze bardziej przypieczętowuje pozycję BLIKA w e-commerce. Jest dostępny we wszystkich sklepach internetowych w Polsce, a także na coraz większej liczbie serwisów zagranicznych. Dla Amazona naturalnym było, aby udostępnić BLIKA jako metodę płatności od początku obecności na polskim rynku – informuje Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu BLIK.

Jeszcze szybszy BLIK

Użytkownicy BLIKA po zapamiętaniu w aplikacji mobilnej banku na swoim smartfonie przeglądarki, przez którą robią zakupy na Amazon, nie będą także musieli przy kolejnych zakupach przepisywać kodu BLIK, a jedynie zatwierdzić transakcję w telefonie – czytamy w opublikowanym dziś komunikacie.

BLIK w Polsce dostępny jest już od ponad 6 lat. Z rozwiązań oferowanych przez operatora korzystać mogą praktycznie wszyscy użytkownicy bankowości mobilnej w Polsce. O popularności BLIKA mówią przede wszystkim fakty. W 2020 roku użytkownicy BLIKA zrealizowali 424 mln transakcji, z czego aż 313,7 mln to transakcje w e-commerce. Udział BLIKA w transakcjach w internecie przekracza zatem już 60 proc. wszystkich operacji.

Bądź na bieżąco! Dołącz do nas na Facebook!

Czytaj także
Total
0
Reakcji