czy fryzjerzy są otwarci 2021

Wielkanocny lockdown. Branża beauty. Czy fryzjerzy są otwarci?

Wielkanocny lockdown 2021 r. wymusił zamknięcie wielu sklepów oraz lokali usługowych. Nieczynne będą także obiekty kultury i obiekty sportowe. A co z branżą beauty np. kosmetyczkami i fryzjerami? Czy fryzjerzy są otwarci? Wielkanoc 2021.

Tematy w artykule: Lockdown, branża beauty, czy fryzjerzy są otwarci 2021?

Od soboty na terenie całego kraju obowiązują restrykcje, które ograniczają funkcjonowanie znacznej części lokali handlowych i usługowych. Zamknięte są m.in. obiekty kultury, jak kina czy teatry, obiekty sportowe w tym baseny i stoki narciarskiej. Rządzący ograniczyli także działalność większości sklepów w galeriach handlowych, zamknęli nawet łaźnie tureckie i sauny. Co jednak z branżą beauty? Czy fryzjerzy są otwarci?

Czy fryzjerzy są otwarci? Święta – Wielkanoc 2021

Branża beauty ostatnie restrykcje rządu przechodzi dość łagodnie w porównaniu do obostrzeń, a w zasadzie pełnego lockdownu wprowadzonego wiosną 2020 r. Najbardziej cierpi bowiem branża gastronomiczna, eventowa, branża fitness czy kultura, a nawet handel, zwłaszcza w galeriach.

Czytaj także: Branża beauty o krok od lockdownu

Nie oznacza to jednak, że np. fryzjerzy, solaria czy kosmetyczki przeżywają w tym czasie czas prosperity, jednak znakomita większość usług beauty może funkcjonować normalnie z zachowaniem wysokich reżimów sanitarnych.

Regionalny, bądź wprowadzony właśnie ogólnopolski lockdown uderzył jednak niektóre lokale usługowe z tego segmentu rynku. Należą do nich np. solaria, które mocą najnowszego rozporządzenia zostały zamknięte.

Co jednak z salonami fryzjerskimi i kosmetycznymi? Czy mogą one normalnie funkcjonować w czasie wielkanocnego lockdownu? Czy fryzjerzy są otwarci?

Rozporządzenie wydane przez Radę Ministrów nie zakazuje i nie ogranicza działalności tego typu usług. Oznacza to, że zarówno salony kosmetyczne, jak i fryzjerskie mogą funkcjonować i są otwarte.

Zamknięte centra handlowe. Czy fryzjerzy w galeriach są otwarci?

Rozporządzenie, o którym mowa powyżej wprowadziło znaczne ograniczenia funkcjonowania galerii i centrów handlowych na terenie całej Polski. Zamknięte w nich zostały przede wszystkim lokale handlowe niesprzedające produktów pierwszej potrzeby. Swoją działalność mogą prowadzić dalej np. drogerie, salony z prasą, apteki czy sklepy spożywcze.

Czytaj także: Za bilet autobusowy zapłacisz okiem. I to w Polsce!

Ograniczono także działalność lokali usługowych, zostawiając jednak furtkę niektórym z branż. Są to np. pralnie, usługi telekomunikacyjne, usługi bankowe, optyczne czy właśnie salony fryzjerskie i kosmetyczne. Oznacza to zatem, że fryzjerzy w galeriach handlowych są otwarci. Podobnie salony kosmetyczne.

Ogólnopolski lockdown trwa w Polsce o 20 marca do 9 kwietnia 2021 r. Rządzący nie wykluczają jednak możliwości jego przedłużenia, a nawet zaostrzenia obostrzeń, jeśli sytuacja pandemiczna będzie się pogarszać.

Więcej o lockdownie w Polsce przeczytasz na stronach Prime News.

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Total
0
Reakcji