czy solaria będą otwarte na wielkanoc

Lockdown na Wielkanoc. Czy solaria będą otwarte?

17 marca Adam Niedzielski ogłosił ogólnopolski lockdown. Zamknięte mają być m.in. hotele, kina, teatry, sklepy w galeriach handlowych, a nawet łaźnie i baseny. Co jednak np. z solariami i salonami kosmetycznymi? Czy solaria są czynne? Czy będą otwarte przed Wielkanocą?

Zapowiedziany przez ministra zdrowia ogólnopolski lockdown jest rozszerzeniem restrykcji obowiązujących aktualnie w czterech województwach na terenie Polski. Oznacza to, że od 20 marca cały kraj zostanie objęty tymi samymi obostrzeniami co poszczególne regiony.

Zamknięte będą m.in. hotele (prócz hoteli robotniczych), kina, teatry, muzea, obiekty sportowe, baseny, kasyna, stoki narciarskie i większość sklepów w galeriach handlowych. Prócz samych ograniczeń dotyczących handlu czy usług, rządzący wprowadzili także ponowną naukę zdalną w klasach I-III. Co jednak z solariami? Czy solaria są czynne? – marzec 2021

Lockdown na Wielkanoc. Czy solaria są otwarte?

Wiele osób przed spotkaniem z rodziną przy wielkanocnym stole rok do roku korzysta z usług kosmetyczek, salonów fryzjerskich czy właśnie solariów. Czy solaria są czynne i będą otwarte przed Wielkanocą?

Jak wynika z oficjalnych informacji przekazywanych przez Ministerstwo Zdrowia i Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, solaria na Wielkanoc będą zamknięte. Mocą rozporządzenia solaria znalazły się bowiem na równi z saunami, łaźniami tureckimi i salonami odchudzającymi. Co ciekawe, na rządowej stronie gov.pl tuż obok solariów pojawiły się także kasyna.

Oznacza to zatem, że w tym roku przy wielkanocnym stole większość Polaków zasiądzie z “pozimową bladością”. Na naturalne złapanie opalenizny nie ma co bowiem liczyć w najbliższych dniach. Pogoda nas nie rozpieszcza.

Warto dodać, że rządzący nie zdecydowali się – póki co – na zaostrzenie obostrzeń dotyczących salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Te pierwsze będą mogły funkcjonować nawet w galeriach handlowych.

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Total
0
Reakcji