czy salony fryzjerskie będą otwarte

Narodowa kwarantanna. Jest decyzja w sprawie salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuażu

W poniedziałkowy wieczór w Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie Rady Ministrów w związku z planowanymi obostrzeniami, które mają wejść w życie zaraz po świętach. Już wiadomo, czy salony fryzjerskie i kosmetyczne będą zamknięte. Przepisy regulują także pracę salonów tatuażu, o czym więcej poniżej.

Tematy w artykule: Czy salony fryzjerskie będą otwarte? Czy salony kosmetyczne zostaną zamknięte? Branża beauty obostrzenia.

Sprawdź także: Lockdown na Wielkanoc 2021 r. Czy fryzjerzy są otwarci?

Narodowa kwarantanna. Obostrzenia od 28 grudnia

Rozporządzenie dotyczące ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii w dzienniku ustaw pojawiło się 21 grudnia późnym wieczorem. Zgodnie z jego treścią w noc sylwestrową będzie obowiązywał zakaz przemieszczania się w godzinach 19:00 – 6:00. Od zakazu będą jednak dwa wyjątki.

Rozporządzenie wprowadza także zakaz działalności wielu sklepów, hoteli, stoków narciarskich czy prowadzenia licznych usług. Zakazy obowiązywać mają do 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 r. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule. Co jednak z salonami fryzjerskimi i kosmetycznymi oraz studiami tatuażu?

Czy salony fryzjerskie będą otwarte po 28 grudnia?

Mimo że na konferencji prasowej minister Adam Niedzielski nie wspominał o salonach fryzjerskich to wielu przedsiębiorców z branży beauty zadawało pytania o to, czy salony fryzjerskie będą zamknięte. To samo pytanie – zwłaszcza przed nadchodzącym sylwestrem zadają sobie klienci: “Czy salony fryzjerskie będą otwarte po świętach?”

Z opublikowanego w poniedziałek rozporządzenia wynika jednak jasno, że salony fryzjerskie będą otwarte. Rządzący narzucają jednak na nie pewne ograniczenia.

“Do dnia 17 stycznia 2021 r. prowadzenie przez przedsiębiorców […] oraz przez inne podmioty działalności związanej z fryzjerstwem i pozostałymi zabiegami kosmetycznymi (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 96.02.Z) oraz związanej z działalnością salonów tatuażu i piercingu (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 96.09.Z) jest dopuszczalne, pod warunkiem zapewnienia, aby w miejscu, w którym jest prowadzona ta działalność, przebywali wyłącznie obsługa oraz obsługiwani klienci, a w przypadku gdy klient wymaga opieki, także jego opiekun, przy czym:

  1. w miejscu, w którym jest prowadzona ta działalność, może przebywać nie więcej niż 1 osoba na 1 stanowisko obsługi, z wyjątkiem obsługi;
  2. stanowiska obsługi muszą znajdować się w odległości co najmniej 1,5 m od siebie, chyba że między tymi stanowiskami znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stanowiska obsługi albo której górna krawędź kończy się co najmniej 2 m od powierzchni podłogi

Więcej informacji dotyczących wprowadzanych obostrzeń znajdziesz na stronach Prime News.

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Z pełną treścią rozporządzenia zapoznać się można tutaj.

Total
0
Reakcji