od kiedy otwarte hotele

Rząd decyduje się na luzowanie obostrzeń. Od kiedy otwarte będą hotele i restauracje?

28 kwietnia minister zdrowia Adam Niedzielski oraz premier Mateusz Morawiecki przedstawili nowy harmonogram luzowania obostrzeń. Zmiany dotyczyć będą wszystkich sektorów gospodarki. Co z hotelami i restauracjami? Kiedy zostaną otwarte?

Podczas wspólnej konferencji prasowej ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego przedstawiono plan luzowania obostrzeń na kolejne tygodnie.

Od 1 maja zniknie m.in. lockdown regionalny salonów urody. Dopuszczony zostanie także sport na świeżym powietrzu w grupach do 50 osób. Otwarte zostaną także kryte obiekty sportowe, jednak wyłącznie dla zorganizowanych grup młodzieży i dzieci z limitem do 50 proc. obłożenia.

Od 4 maja otwarte zostaną m.in. galerie handlowe, obiekty kulturalne (galerie sztuki, muzea). Dzieci z klas 1-3 wrócą do nauczania stacjonarnego.

Wszystkie zmiany obostrzeń przedstawiamy tutaj.

Obostrzenia maj. Od kiedy otwarte hotele i restauracje?

Kolejne zmiany wprowadzone zostaną już 8 maja i dotyczyć będą właśnie hoteli. Rządzący zdecydowali się na ich otwarcie przy maksymalnym obłożeniu nieprzekraczającym 50 proc. miejsc noclegowych.

Zamknięte pozostaną jednak wciąż restauracje i strefy welness&spa zlokalizowane w hotelach. Na ich otwarcie poczekać musimy praktycznie do końca maja, o czym poniżej.

15 maja rządzący zdecydowali się poluzować obostrzenia dotyczące gastronomii. W tym dniu otwarte zostaną jednak wyłącznie ogródki restauracyjne. Możliwość serwowania posiłków w lokalach zamkniętych w dalszym ciągu będzie niedozwolona.

W połowie maja rząd rozważa zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. To zależy jednak od ilości zakażeń.

Otwarte zostaną także kina i teatry przy maksymalnym obłożeniu 50 proc. miejsc. Dopuszczona zostanie także możliwość organizowania wesel i komunii z limitem do 25 osób.

Więcej o obostrzeniach od 15 maja przeczytasz tutaj.

Od kiedy pełne otwarcie restauracji?

Na kolejne luzowanie obostrzeń liczyć będziemy mogli pod koniec maja. Zgodnie z zaprezentowanym harmonogramem 29 maja otwarte zostaną restauracje, bary oraz wszelkie obiekty gastronomiczne. W ich przypadku – podobnie, jak w większości innych sektorów gospodarki – będzie obowiązywał limit 50 proc. obłożenia lokalu.

W tym samym dniu dopuszczona zostanie także możliwość organizacji imprez okolicznościowych w lokalach zamkniętych – limit do 50 osób.

29 maja otwarte zostaną również kina i teatry, a także obiekty sportowe i baseny. Tutaj także będzie obowiązywał limit 50 proc. obłożenia. W tym samym dniu przywrócona zostanie działalność siłowni i klubów fitness. Dopuszczalny limit to 1 osoba na 15 mkw.

Więcej o obostrzeniach w maju przeczytasz na stronach Prime News.

Total
96
Reakcji