do kiedy hotele będą zamknięte

Hotele zamknięte dłużej niż inne branże. To nie będzie normalna majówka

Obostrzenia przedłużone do 25 kwietnia. Wiadomo też co z branżą hotelarską i noclegową. Do kiedy hotele będą zamknięte? Co z długim weekendem w tym roku? Czy hotele na majówkę będą otwarte?

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej poinformowano o przedłużeniu aktualnych obostrzeń do 25 kwietnia. Zamknięte pozostaną m.in. wszystkie salony urody, lokale gastronomiczne, siłownie oraz centra handlowe. Minister zdrowia Adam Niedzielski dodał jednak, że wprowadzono kilka wyjątków. Jednym z nich jest możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Prócz tego od najbliższego poniedziałku 19 kwietnia dzieci będą mogły wrócić do przedszkoli i żłobków.

Szef resortu zdrowia poinformował także, że zmiany dotkną również całej branży noclegowej i hotelarskiej.

Do kiedy hotele będą zamknięte?

Hotele i obiekty noclegowe w całej Polsce od 20 marca mogą przyjmować wyłącznie ograniczoną grupę gości. Należą do nich m.in. medycy, piloci, służby mundurowe, sędziowie czy politycy. Z pełną listą osób, które mogą w czasie lockdownu korzystać z hoteli, zapoznać można się tutaj.

Większość Polaków miała nadzieję, że obostrzenia dotyczące branży hotelarskiej z uwagi na nadchodzącą majówkę zostaną zdjęte. Wątpliwości w tej sprawie, a zarazem nadzieje na wyjazdy w długi weekend majowy rozwiał dziś jednak minister zdrowia.

Na konferencji prasowej Adam Niedzielski poinformował bowiem, że z uwagi na złą wciąż sytuację pandemiczną w kraju – w ciągu ostatniej doby zmarły 803 osoby i przybyło ponad 21 tys. nowych zakażeń – postanowiono przedłużyć lockdown hoteli do 3 maja 2021 r.

– Żeby nie było dylematów związanych z podejmowaniem decyzji co do majówki, przedłużamy o dwa tygodnie restrykcje obowiązujące w zakresie hoteli i obiektów noclegowych – powiedział szef resortu zdrowia.

Wychodzi zatem na to, że w tym roku majówkę będziemy musieli spędzić “pod chmurką”.

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności Prime News na Facebook.

Total
0
Reakcji