adidas stan smith mylo buty z grzybów

Adidas coraz bardziej eko. Właśnie zaprezentował … buty z grzybów

Model Stan Smith Mylo wykonany jest w całości z materiałów ekologicznych. Cholewka buta zrobiona jest z grzybni, zaś podeszwa z naturalnego kauczuku. To kolejny krok odzieżowego giganta w walce z zanieczyszczeniem planety, a przynajmniej zmniejszeniem ilości plastiku w produkcji obuwia.

Mylo to materiał do złudzenia przypominający skórę naturalną – informuje Adidas. Sztucznie hodowana w Holandii grzybnia po odpowiedniej obróbce zgodnie z zasadami “zielonej chemii”, pozwala na stworzenie materiału elastycznego, miękkiego, a zarazem trwałego i odpornego na warunki atmosferyczne.

Materiał Mylo
Mylo – ten materiał może zrewolucjonizować produkcję obuwia. Prime News foto: Adidas

Stan Smith Mylo – buty z grzybów od Adidas

Model Stan Smith Mylo firma Adidas zaprezentowała 15 kwietnia. Jak informuje producent, został on w całości wykonany z materiałów ekologicznych. Cholewka butów to właśnie Mylo – sztucznie wytworzona grzybnia po odpowiedniej obróbce. Podeszwa nowego modelu wykonana jest zaś w 100 proc. z naturalnego kauczuku.

Stan Smith Mylo Adidas
Stan Smith Mylo Adidas. Buty z grzybów od Adidas. Prime News foto: Adidas

Jest to kolejny krok, który firma podjęła w celu ograniczenia ilości odpadów plastikowych i wpływu produkcji odzieży na środowisko naturalne. Od 2010 roku Adidas coraz bardziej angażuje się w ochronę planety i redukuje ilość zużywanego do produkcji plastiku. Niedawno zaprezentowano m.in. model Stan Smith PRIMEGREEN, z cholewką wykonaną w 50 proc. z materiałów pochodzących z recyklingu.

– Wprowadzenie Mylo jako nowego materiału jest dużym krokiem w naszej strategii zakładającej koniec pracy z plastikiem i produkcją plastikowych odpadów. Musimy nauczyć się współpracować z naturą, a nie przeciwko niej – przekonuje Amy Jones Vaterlaus z Adidas.

Adidas Stan Smith Mylo

Total
1
Reakcji