bar harrego pottera nowy york

W Nowym Jorku otwiera się bar Harry’ego Pottera!

Kto z nas czytając przygody Harry’ego Pottera nie miał ochoty spróbować pysznie brzmiącego kremowego piwa? Teraz, kiedy pokolenie HP już dorosło, mamy taką okazję. W Nowym Jorku w czerwcu otwiera się bar Harry’ego Pottera, serwujący ulubiony trunek małego czarodzieja.

Bar Harry’ego Pottera będzie częścią największego na świecie sklepu magicznego

Sklep miał się otworzyć już w zeszłym roku, ale z wiadomych względów jego premiera została przełożona na 3 czerwca 2021 roku. Amerykańscy fani na pewno czekali niecierpliwie, bo miejsce zapowiada się niesamowicie. Na 3 piętrach sklepu klienci mają znaleźć każdy możliwy przedmiot znany z książek i filmów.

Oprócz sprzedaży zabawek i gadżetów to spełnienie marzeń każdego fana ma oferować możliwość „wypróbowania” różdżek przed zakupem, a także zobaczenia oryginalnych akcesoriów z filmów.

Jedną z 15 części wielkiego sklepu będzie bar podający piwo kremowe. Klienci mają tam znaleźć piwo butelkowane, piwo z nalewaka, a także lody o smaku piwa kremowego. Wśród przekąsek znajdziemy czekoladowe różdżki, muffinki Hedwigi i ciasteczka z Tiarą Przydziału. Jest jeden haczyk – samo piwo kremowe jest… bezalkoholowe. Dokładna receptura jest owiana tajemnicą, wiadomo tylko, że piwo będzie sprowadzane z domu Harry’ego Pottera – Anglii.

Warto się tam udać nie tylko dla pysznego napoju. Sądząc po zdjęciach, bar będzie zachwycać wystrojem. Nad barem będą się unosić setki świecących butelek, co wygląda po prostu magicznie. Dodatkowo miejsce reklamuje sama Luna Lovegood. Aktorka grająca tę postać udała się Nowego Jorku na nieoficjalną premierę baru.

Polska wersja baru pod Trzema Miotłami

Oczywiście lokalizacja baru wydaje się lekko problematyczna. Jeżeli wycieczka do Nowego Jorku dla napicia się kremowego piwa to dla Was przegięcie, jest rozwiązanie. W Krakowie znajdziemy bar o nazwie „Dziórawy Kocioł”. Jest to bardzo dobrze odwzorowane miejsce, w którym też znajdziemy kremowe piwo, a do tego sok dyniowy i jedzenie.

Na ścianach wiszą portrety czarodziejów, a z głośników leci muzyka z filmów. Miejsce jest bardzo klimatyczne i polecamy je także dla mugoli.

Okazuje się, że piwo kremowe możemy zrobić też w domu i to w wersji alkoholowej. Wystarczy zmieszać piwo chmielowe z żółtkami, białym i brązowym cukrem i przyprawami, np. cynamonem i goździkami. Pijąc takie piwo, poczujemy się trochę jak w barze pod Trzema Miotłami.

Czytaj także
Total
0
Reakcji