magda gessler góralskie veto

Restauracja Schronisko Smaków Magdy Gessler dołącza do góralskiego veta

Schronisko Smaków Magdy Gessler dołącza do Góralskiego Veta! Lokal zlokalizowany w Bukowinie Tatrzańskiej otwiera się w ten weekend w ramach akcji #otwieraMY.

Mimo ogłoszonego dziś przez rządzących rozszerzenia tarczy antykryzysowej 6.0, która zwalnia m.in. część przedsiębiorców ze składek ZUS, inicjatywa Góralskie Veto oraz akcja #otwieraMY, wydają się być nie do zatrzymania. Już za kilka dni prawdopodobnie tysiące przedsiębiorców wznowi działalność mimo rządowych restrykcji. Przedsiębiorcy mają dość lockdownu i – jak informowali już od wielu dni – zamierzają wziąć sprawy w swoje ręce i otworzyć lokale.

Schronisko Smaków Magda Gessler dołącza do Góralskiego Veta

Jednym z lokali, które zdecydowali się otworzyć właściciele w ramach inicjatywy #otiweraMY i akcji Góralskie Veto jest znana restauracja Schronisko Smaków Magdy Gessler. Na facebookowym profilu lokalu w piątkowe popołudnie pojawiła się informacja, że będzie on otwarty od soboty od godziny 12:00.

“Długo debatowaliśmy, ale postanowione… #OTWIERAMY! Nie możemy patrzeć, jak na naszych oczach umiera wszystko, co kochamy. Kolejne obostrzenia rujnują gospodarstwa zarówno mieszkańców Podhala, jak i całej Polski. Niedługo po prostu nie będzie czego ratować! Dołączamy do Veta i jako jedna z największych restauracji na Podhalu dajemy sygnał pozostałym do zrobienia tego samego!” – czytamy na proflu restauracji należącej do Magdy Gessler.

Załoga Schroniska Smaków Magdy Gessler zapewnia także, że zamierza “przestrzegać wszelkich zasad bezpieczeństwa i reguł sanitarnych”.

Schronisko Smaków Magdy Gessler otwarte mimo obostrzeń

magda gessler góralskie veto
Magda Gessler mówi Veto i dołącza do akcji otiweraMY. Foto: facebook.com/schroniskosmakow

Góralskie Veto i #otwieraMY

O tym, że wielu przedsiębiorców zamierza otworzyć się mimo rządowych obostrzeń, pisaliśmy w Prime News wielokrotnie. Bunt przedsiębiorców, bo tak sami o tym mówią, nasilił się po tym, jak kilka dni temu Adam Niedzielski ogłosił przedłużenie lockdownu. Setki, a w zasadzie tysiące właścicieli firm z całej Polski od wielu miesięcy nie może prowadzić działalności, a ich sytuacja mimo rządowego wsparcia jest dramatyczna. Frustracja i desperacja wzięły górę i tak powstała akcja otwieraMY, do której codziennie dołączają nowi przedsiębiorcy.

Najgłośniejsze oraz jedno z pierwszych “otwarć” miało miejsce w zeszły weekend w Cieszynie. Po tygodniach oczekiwania na łagodzenie restrykcji właściciele restauracji U Trzech Braci z dnia na dzień otworzyli lokal, a ten natychmiastowo zapełnił się klientami. Nie pomogła nawet licznie przybyła na miejsce policja, która próbowała zabarykadować wejście do lokalu. Właściciele postawili sprawę jasno. “Albo będziemy otwarci, albo nas nie będzie”.

Zaraz po ogłoszeniu przedłużenia lockdownu o kolejne dwa tygodnie sprawy w swoje ręce postanowili wziąć także przedsiębiorcy z południa Polski. Z inicjatywy Sebastiana Pitonia wystartowała akcja Góralskie Veto, o której głośno zrobiło się w tym tygodniu w ogólnopolskich mediach. I właśnie do tej akcji dołączyła dziś restauracja Schronisko Smaków Magdy Gessler – celebrytki i znanej z ostrego języka restauratorki.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Dołącz także do społeczności na Facebook lub Twitter i wspieraj nas swoją obecnością.

Czytaj także
Total
0
Reakcji