restauracja zoni

Polska. Jedna z najpiękniejszych restauracji na świecie kończy działalność

Restauracja ZONI, okrzyknięta kilka tygodni temu jednym z najpiękniejszych lokali na świecie kończy działalność. Wraz z nią zamknięte będzie także WuWu Bistro. Właściciele nie mogli porozumieć się w kwestii wysokości czynszów.

Zlokalizowana na terenie Praskiego Centrum Koneser restauracja ZONI wraz z sześcioma innymi lokalami z całego świata, znalazła się niedawno w finale brytyjskiego konkursu The World Interiors News Awards. Teraz właściciele podjęli decyzję o jej zamknięciu. Powód? Koronawirus, a konkretniej czynsze, których właściciel obiektu nie chciał obniżyć.

Restauracja ZONI zamknięta

“Warunki czynszowe wszyscy ustalali w normalnych czasach, a teraz nie są negocjowalne. Co innego prowadzić biznes w czasach kiedy można zarabiać, a co innego oczekiwania takich samych finansów, kiedy nie można w pełni prowadzić biznesu”, mówi Arkadiusz Żochowski, general manager Zoni Restaurant i WuWu Bistro w rozmowie z portalem “Horecatrends”.

Żochowski dodaje, że “zawieszenie czynszy powinno być podstawą w okresie lockdownu. Wiosną zawieszono czynsze w centrach handlowych, a jesienią to się nie zadziało”.

Odzieżowa marka opuszcza Polskę po 21 latach obecności na naszym rynku

WuWu Bistro kończy działalność

Wraz z restauracją ZONI zamknięte zostanie WuWu Bistro, również zlokalizowane na terenie Praskiego Centrum Koneser.

– W tej chwili trwa opuszczanie lokali. Część pracowników zamykanych restauracji znajdzie pracę w naszej trzeciej restauracji Klonn, która w sierpniu 2020 zadebiutowała w starej siedzibie Atelier Amaro w Warszawie” – poinformował Żochowski i dodał, że w kwestii przyszłości obu lokali, “niczego nie można wykluczyć. Nie mamy jednak planów, działamy na bieżąco” – dodał.

Czytaj także: Największa sieć pralni w Polsce na skraju bankructwa. “Upadamy”

Marriott chce 40 mln odszkodowania za lockdown

Czytaj także
Total
0
Reakcji