które sklepy budowlane są otwarte po 27 marca

Zamknięte sklepy budowlane i absurdy rządowego zakazu. Czasem różnica wynosi kilkadziesiąt metrów

Najnowsze obostrzenia obowiązujące od 27 marca zakazują sklepom meblowymi i budowlanym prowadzenia działalności handlowej. Obiekty o powierzchni większej niż 2000 metrów kwadratowych muszą być zamknięte. Te mniejsze już nie. Sprawdzamy, które sklepy budowlane są otwarte.

Tematy w artykule:

  • Nowe obostrzenia obowiązują od 27 marca.
  • Zamknięte są wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane.
  • Które sklepy budowlane są otwarte po 27 marca?

Nowe obostrzenia od 27 marca

Mocą rozporządzenia Rady Ministrów, które ukazało się w czwartek w Dzienniku Ustaw, od soboty 27 marca zamknięte muszą być zakłady fryzjerskie, salony kosmetyczne oraz wszelkie salony urody. Zakaz ten dotyczy także studiów tatuażu oraz piercingu.

Wprowadzone obostrzenia nie ominęły również działalności handlowej i usługowej sklepów meblowych oraz budowlanych. Te z nich, których łączna powierzchnia handlowo-usługowa przekracza 2000 m2 muszą być zamknięte. Wystarczy jednak kilka metrów różnicy i dany sklep może być otwarty mimo wprowadzonych obostrzeń.

Pełna lista obostrzeń wprowadzonych najnowszym rozporządzeniem dostępna jest tutaj.

Które sklepy budowlane są otwarte po 27 marca?

Mimo zakazu, który obowiązuje od 27 marca, wiele sklepów budowlanych na terenie całego kraju będzie otwartych. Najnowsze obostrzenia dotknęły bowiem największe obiekty takich firm, jak Leroy Merlin, OBI czy IKEA, których znaczna większość sklepów ma powierzchnię kilku tysięcy metrów.

Czy IKEA jest otwarta?

Do wprowadzonych restrykcji firma odniosła się w komunikacie. Poinformowano w nim, że do 9 kwietnia żaden ze sklepów IKEA nie będzie otwarty.

– W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 25.03.2021 dot. ograniczeń związanych z wystąpieniem stanu epidemii informujemy, że wszystkie sklepy stacjonarne IKEA w Polsce zostaną zamknięte od 27.03.2021 r. do 09.04.2021 r. włącznie – napisano na facebookowym profilu firmy.

IKEA dodała także, że wszelkie punkty odbioru zamówień złożonych online pozostają otwarte bez zmian.

Czy Castorama jest otwarta?

Castorama – podobnie jak IKEA – w dniach 27 marca – 9 kwietnia będzie zamknięta. W tym czasie wszelkie sklepy popularnego sprzedawcy artykułów budowlano-remontowych i dekoracyjnych będą zamknięte. Firma poinformowała jednocześnie, że istnieje możliwość złożenia zamówienia online lub telefonicznie, a dostawa może odbyć się już w ciągu 2 godzin.

Czy OBI jest otwarte?

Kolejnym popularnym marketem budowlanym, który mocą rozporządzenia został od soboty zamknięty, jest OBI. Zgodnie z przekazanymi nam informacjami od do 9 kwietnia 2021 r. wszystkie sklepu OBI są zamknięte. Firma zachęca do robienia zakupów online.

Czy Leroy Merlin jest otwarty?

Z uwagi na wielkość sklepów Leroy Merlin tutaj zaskoczenia nie ma. Tak samo, jak OBI czy Castorama, wszystkie markety Leroy Merlin od 27 marca do 9 kwietnia są zamknięte. Leroy zachęca do robienia zakupów na odległość i gwarantuje, że możliwy jest ich odbiór w sklepie nawet w ciągu 2 godzin.

– Drodzy Klienci, od 27 marca zachęcamy do zakupów online i przez telefon dzwoniąc pod numer zamieszczony na stronie wybranego sklepu. Zapewniamy odbiór w sklepie w ciągu 2 godzin, paczkomatach lub dostarczamy do domu nawet tego samego dnia. Nasze usługi wykonujemy bez zmian, umów się na zdalne projektowanie łazienek i kuchni. Przed sklepami działają punkty odbioru zamówień, reklamacji i zwrotu towarów z zachowaniem reżimu sanitarnego – napsiano na Facebook.

Czy Jula jest otwarta? (aktualizacja 30.03.2021 r.)

Zgodnie z informacjami, które przesłała do nas rzeczniczka sieci marketów Jula “z 15 należących do sieci placówek otwartych pozostaje 6, których powierzchnia sprzedażowa nie przekracza 2 tys. m2. Otwarte pozostaną multimarkety JULA w Szczecinie przy ul. Mieszka, Warszawie na Targówku oraz w Jankach, Bydgoszczy, Nowym Sączu i Lublinie. W tych placówkach obowiązywać będzie limit 1 osoba na 20m2.

Jula informuje jednocześnie, że w przypadku zakupów dokonanych za pośrednictwem sklepu internetowego można je odebrać w każdym z 15 marketów sieci, bądź skorzystać opcji Click & collect (odbiór osobisty w sklepie), czy Drive in (pracownik sklepu donosi zakupy do samochodu na parkingu). Wciąż dostępna jest także dostawa do domu za pośrednictwem kuriera.

Czy Jysk jest otwarty?

Sklepy Jysk, nie są co prawda typowym sklepem budowlano-remontowym, jednak wiele osób może poszukiwać w nich akcesoriów do domu, a także elementów wyposażenia. Z uwagi na powierzchnię, niektóre sklep Jysk będą jednak otwarte. Część z nich nie przekracza bowiem 2000 metrów. Aby sprawdzić, które sklepy popularnego sprzedawcy będą otwarte, najlepiej zadzwonić na inforlinię Jysk.

Czy Bricomarche jest otwarty?

Z danych, na które powołują się “wiadomości handlowe” wynika, że średnia wielkość francuskiej sieci sklepów Bricomarche wynosi 1,7 tys. mkw. Oznacza to, że większość z nich będzie otwarta przez najbliższe dwa tygodnie. Przed wybraniem się na zakupy najlepiej jednak samodzielnie zweryfikować to na stronie firmy.

Czy Mrówka jest otwarta?

Sklepy PSB Mrówka zlokalizowane są z reguły w mniejszych miejscowościach niż Leroy Merlin, OBI, Castorama czy IKEA. Ich powierzchnia nie przekracza zwykle 2000 metrów, co pozwala na pozostanie otwartym w dniach 27 marca – 9 kwietnia. “Działając w reżimie sanitarnym, większość naszych Mrówek pozostaje otwarta – brzmi wpis sieci PSB Mrówka na Facebook.

Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News, aby być zawsze na bieżąco

Total
0
Reakcji