które sklepy meblowe będą otwarte po 27 marca

Nie wszystkie salony meblowe będą zamknięte po 27 marca

Wchodzące w sobotę obostrzenia dotknąć mają m.in. zakłady fryzjerskie, salony kosmetyczne, a także sklepy budowlane oraz salony meblowe. Nie wszystkie z nich będą jednak zamknięte. Które sklepy meblowe będą otwarte po 27 marca? Czy IKEA, Salony Agata Meble, bądź sklepy Abra Meble są otwarte?

O konieczności wprowadzenia nowych, mocniejszych restrykcji mówili dziś na konferencji prasowej zarówno premier Mateusz Morawiecki, jak i szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Obaj zgodnie stwierdzili, że służba zdrowia, z uwagi na ilość zakażeń w bieżącym tygodniu jest już na granicy wytrzymałości, a wprowadzane obostrzenia mają na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

Mimo głośnych spekulacji ogólnopolskich mediów rządzący nie zdecydowali się na wprowadzenie lockdownu totalnego z zakazem przemieszczania się, a jedynie znaczne ograniczenia w funkcjonowaniu m.in. sklepów czy punktów usługowych.

Sprawdź najnowsze obostrzenia w Polsce – 27 marca

Mocą rozporządzenia od najbliższej soboty całkowicie zamknięte będą jednak m.in. przedszkola i żłobki, salony urody, a także sklepy wielkopowierzchniowe, np. meblowe. Słowo wielkopowierzchniowe ma tutaj kluczowe znaczenie, ponieważ nie wszystkie sklepy meblowe czy budowane zostaną zamknięte.

Które sklepy meblowe będą otwarte po 27 marca?

Zgodnie z informacjami przekazanymi dziś przez szefa rządu Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, od najbliższej soboty 27 marca zamknięte mają być wszystkie sklepy o powierzchni przekraczającej 2 tys. mkw. Zakaz dotyczy głównie sklepów budowlanych, a także salonów meblowych.

Oznacza to zatem, że na wprowadzanych właśnie obostrzeniach ucierpią przede wszystkim potentaci branży meblowej tacy jak IKEA czy Agata Meble. Salony obu marek są kilkukrotnie większe niż dopuszczalny limit.

Które sklepy meblowe będą otwarte? IKEA, Agata, Abra, Black Red White, Bodzio Meble?

O komentarz dotyczący najnowszych obostrzeń poprosiliśmy przedstawicieli kilku sieci salonów meblowych, jednak do chwili publikacji nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Na wprowadzonych obostrzeniach “skorzystać” mogą jednak przede wszystkim salony zlokalizowane z reguły w mniejszych miejscowościach, gdzie łączna powierzchnia handlowo-usługowa nie przekracza wspomnianych 2000 metrów.

W górę pójdzie także sprzedaż mebli i materiałów dekoracyjnych online, jednak z uwagi na nadchodzące święta wielkanocne, oczekiwać możemy, że piątkowe popołudnie przebiegnie pod znakiem szturmu na (jeszcze) otwarte sklepy.

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Total
0
Reakcji