pufy

Pufy i podnóżki – czy należy je odstawić do lamusa?

Znamy je bardzo dobrze z mieszkań naszych dziadków, rodziców i innych krewnych, którzy swoje mieszkania meblowali wiele lat temu. Czy posiadanie w domu pufy lub podnóżka to oznaka zbytniej sentymentalności? A może to przemyślany krok, pozwalający na dodanie ciekawego elementu do wystroju wnętrza?

Pufy i podnóżki można ustawić w salonie, ale nie tylko. Doskonale sprawdzą się również w przedpokoju, pokoju dziecięcym czy łazience. Mogą być kolorowe, przybierać różne kształty, być podłużne lub niewielkie okrągłe – możliwości jest cała masa!

Jak można wykorzystać pufę i podnóżek w domu?

  • Stolik – dotyczy to jedynie puf z gładkim, twardym siedziskiem. Na takiej nawierzchni z powodzeniem możemy ustawić tacę z jedzeniem czy filiżankę herbaty.
  • Element dekoracyjny – wiele puf, szczególnie tych o fantazyjnych kształtach czy intensywnych kolorach pełni przede wszystkim funkcję dekoracyjną. Pufy wykończone skórą świetnie pasują do wnętrz minimalistycznych czy w skandynawskim stylu. Pufy obite tkaniną do wystroju w stylu glamour.
  • Schowek – wiele puf oprócz funkcji dekoracyjnej pełni rolę schowka. Wybierając pufę lub podnóżek od razu sprawdźmy, czy posiadają one specjalną zdejmowaną górę, a w środku są puste, jak np. ława CLEO z pojemnikiem. W tego rodzaju pufach z powodzeniem możemy przechowywać dodatkowy koc, poduszkę, nici do szycia, kapcie itp.
  • Siedzisko – pufa w tym wydaniu sprawdzi się z pewnością, gdy zaprosiliśmy do siebie większe grono gości i nie mamy wystarczającej liczby siedzisk, aby wszyscy mogli zająć komfortowo miejsce. Pufy miękkie z wygodnym siedziskiem, sprawdzą się jako dobra alternatywa dla krzesła czy kanapy. Na pufach możemy usadzić również dzieci i zorganizować dla nich oddzielny niższy stolik, aby maluchy miały swoje miejsce podczas towarzyskiego spotkania dorosłych.
  • Podnóżek – ta funkcja z pewnością przypadnie do gustu wielu domatorom. Czy może być coś lepszego niż zatopienie się z gorącą herbatą w miękkim fotelu, a przy tym oparcie nóg o wygodny podnóżek po całym intensywnym dniu w pracy? Ta wizja przekona nawet największych przeciwników kupna podnóżka.
Total
0
Reakcji