stolik kawowy

Stolik kawowy – czy jest niezbędny w każdym salonie?

Stolik kawowy, przez jednych uwielbiany, przez innych zaś zupełnie ignorowany jako niepotrzebny mebel. Nie można jednak zaprzeczyć, że taki stolik bądź ława kawowa może spełniać kilka bardzo przydatnych funkcji. Z pewnością nie zastąpi on nam klasycznego stołu dla całej rodziny, ale już podczas niewielkich imprez czy wieczorów filmowych z koleżankami, może okazać się bardzo wartościowym elementem.

Funkcje stolika kawowego

Stolik kawowy bądź ławy kawowe o podobnej funkcjonalności znajdziemy najczęściej w salonie. Salon obok kuchni to często jeden z centralnych punktów w naszym domu. To miejsce, w którym chętnie spędzają czas wszyscy domownicy, dlatego stolik kuchenny musi być nie tylko dopasowywany stylistycznie do danej przestrzeni, ale również spełniać swoje wielozadaniowe role.

Stolik kawowy może:

  • służyć wg swojej nazwy do ustawiania na nim napojów, gazet, popcornu podczas oglądania filmu, generalnie przedmiotów, które chcemy mieć pod ręką, siedząc wygodnie na kanapie,
  • pełnić rolę dodatkowego blatu, na którym będziemy rysować z dziećmi, grać ze znajomymi w gry planszowe,
  • zastępować biurko, szczególnie dla tych, którzy lubią siedzieć „po turecku”. Stolik kawowy może z powodzeniem wejść w rolę biurka, na którym domownicy będą korzystać z laptopa, odrabiać lekcje, czy rozwiązywać krzyżówki,
  • oprócz tego stolik może jak najbardziej pełnić funkcję dekoracyjną – możemy ustawić na nim pamiątki z podróży, zdjęcia, świece zapachowe, kwiaty, nasze ulubione figurki czy inne kolekcjonerskie przedmioty.

Wskazówka: zanim zaplanujesz kupno stolika, wyznacz taśmą klejącą lub rozłożonymi gazetami miejsce, w jakim mógłby się znajdować. Dzięki temu sprawdzisz, jak postawienie stolika wpłynie na przestrzeń. Przekonasz się także, czy potrzebujesz może większej ławy z dodatkową półką np. na książki, gazety, laptopa czy wystarczy mniejszy stolik z głównym blatem.

Total
0
Reakcji