łóżko małżeńskie

Wybieramy łóżko do sypialni. Sprawdź na co zwrócić uwagę

Łóżko małżeńskie to niejednokrotnie element wyposażenia sypialni, który bywa najbardziej problematyczny do wybrania. Wybór ten spędza wielu parom sen z powiek. Oprócz funkcjonalności i fajnego designu łóżko małżeńskie powinno być przede wszystkim wygodne. Warto w tym celu wybrać odpowiedni rozmiar łóżka, materac, zastanowić się jakiego rodzaju stelaż wybrać. Należy również pomyśleć czy warto, aby łóżko miało dodatkową skrzynie na pościel lub szuflady w które można będzie schować pościelowe akcesoria.

Rozmiary łóżek małżeńskich:

Łóżka dwuosobowe można kupić w następujących rozmiarach:

  • 140×200 cm,
  • 160×200 cm,
  • 180×200 cm.

Wśród łóżek małżeńskich największą popularnością cieszą się te o wymiarze:

  • 160×200 cm.

W jakim stylu wybrać łóżko małżeńskie?

  • Styl skandynawski – najlepszym wyborem będzie minimalizm i prostota. Ten styl dobrze komponuje się z meblami z elementami metalu, drewna – w tym przypadku sprawdzą się również łóżka obite ecoskórą. W skandynawskim wnętrzu najlepiej sprawdzą się naturalne materiały – drewno, cegła, stal, a także białe ściany, jasne meble, z kolorowymi lub czarnymi obiciami.
  • Styl glamour – coraz popularniejszy wśród osób meblujących mieszkanie. Cechuje go blask. Znajdziemy go w błyszczących tkaninach, kryształowych żyrandolach, oświetlonych lustrach i bogato zdobionych meblach. Do stylu glamour idealnie pasują łóżka z tapicerowaną zabudową nad łóżkiem, jak łóżko SABRINA.
  • Styl angielski – sypialnia w stylu angielskim zazwyczaj posiada dużo mebli, bibelotów, dodatków dekoracyjnych. Łóżko w niej powinno być okazałe, z dużą ilością poduszek, może być też pokryte ozdobną narzutą. To harmonijny i elegancki styl, często kojarzony z romantyzmem. W takim wnętrzu powinny dominować pastelowe, pudrowe kolory. Mogą być przełamane mocniejszymi detalami w kolorze ciemnej zieleni lub brązu.
  • Styl nowoczesny – nowoczesny styl lubi meble o niekonwencjonalnych liniach (koła i wielokąty) w tym zaokrąglenia, i metalowe, chromowane nóżki mebli. Zdobienia i przepych nie mają tu miejsca. Kolorami przewodnimi powinny być biel, popiel, czerń – króluje zasada im mniej tym lepiej!

 

Total
0
Reakcji