biuro

Planujesz domowe biuro? Sprawdź co musi się w nim znaleźć

Coraz częściej w domach i mieszkaniach możemy znaleźć pokój biurowy – gabinet. Przydaje się on szczególnie przedsiębiorcom, którzy często dodatkowo pracują nad swoim biznesem w domu. Ponadto coraz popularniejsza staje się praca w charakterze freelancera. Freelancer pracuje w domu, zazwyczaj wiele godzin przed komputerem. Aby taka praca była efektywna definitywnie należy zaplanować sobie przestrzeń w ten sposób, aby móc wygodnie usiąść przed monitorem komputera i tworzyć. Dlatego coraz częściej biuro w domu to nie jedynie kaprys, a niewątpliwa konieczność.

Co powinno mieć ergonomiczne biuro w domu?

Wygodny fotel i biurko – to 2 najważniejsze elementy domowego biura. Warto tak zestawić oba meble, aby później móc wygodnie przy nich pracować. Biurko powinno mieć odpowiednią wysokość i wielkość. Osobie zajmującej się rysunkiem z pewnością bardziej przyda się duży blat, niż tej pracującej przy laptopie. Fotel biurowy powinien mieć wygodne siedzisko, regulowane siedzenie i podłokietniki lub zagłówek, aby można było wygodnie się o nie oprzeć podczas chwili relaksu.

Dużo zieleni wokół – biurko przy którym pracujemy warto ustawić naprzeciwko okna – zmęczone oczy będą mogły odpocząć, gdy popatrzymy w dal. W domowym biurze warto ustawić zieloną roślinę lub zawiesić obraz z dominacją zielonego koloru – ma on kojący wpływ na nasz wzrok. Inspiracji można poszukać w mediach społecznościowych.

Dobre oświetlenie – niektórzy z biurowych pracoholików pracują również w nocy, dlatego w domowym biurze należy zadbać o dobre oświetlenie. Z pewnością przydadzą się mocna żarówki w żyrandolu, ale także lampa o regulowanym ramieniu do ustawienia na biurku.

Miejsce na notes, długopisy – takie miejsce może znajdować się na biurku lub oddzielnie np. na poręcznej półce umieszczonej niedaleko biurka. Ten, kto lubi twórczy chaos, nie musi aż tak restrykcyjnie porządkować przestrzeni. Bardziej pedantyczne osoby nie skupią się widząc leżące wokół długopisy czy kartki. Warto ustawić na biurku stojaki czy pojemniki na papier.

Skrytka na klucz – sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy przechowujemy w domu ważne dokumenty. Jeśli mamy w swoim domu faktury, umowy o poufności warto zadbać o ich bezpieczeństwo. Szuflada na zamek lub oddzielna szafeczka zamykana na klucz będzie dobrym rozwiązaniem.

Ważne!

Pamiętajmy, aby wszystkie elementy, jakie zamkniemy za drzwiami domowego biura, sprzyjały spokojnej, kreatywnej pracy i nie dekoncentrowały jego właściciela.

Czytaj także
Total
0
Reakcji