wielofunkcyjny stół

Wielofunkcyjny stół rozkładany – jak wybrać i na co zwrócić uwagę

Stół to nie tylko miejsce spożywania posiłku, ale także częsty punkt spotkań. Przy stole można jeść, uczyć się, bawić, a także spędzać wolny czas. Szczególnie w mniejszych mieszkaniach popularne jest przenoszenie stołu do salonu czy umiejscowienie go pomiędzy pokojem dziennym, a aneksem kuchennym. Ze względu na niewielką przestrzeń często wybieramy stoły mniejsze, dla maksymalnie 4 osób. Co jednak możemy zrobić, jeżeli planujemy urządzać większe imprezy dla rodziny i grona znajomych? Skutecznym sposobem jest wybranie rozkładanego stołu, który sprawdzi się przy wyjątkowych okazjach.

Wielofunkcyjny stół – kształt blatu

Przed wyborem stołu powinniśmy zastanowić się, jaki kształt powinien przybrać blat. Może być on: okrągły, kwadratowy, prostokątny lub owalny. Należy zastanowić się jaką ilością miejsca dysponujemy. Fanami okrągłego stołu będą osoby lubiące nowoczesne wnętrza. Najpopularniejsze są zaś stoły kwadratowe i prostokątne rozkładane, ponieważ potrafią one najlepiej dostosować się do każdej przestrzeni. Na co dzień taki stół może być ustawiony przy ścianie, jednak gdy chcemy go rozłożyć, może powędrować na środek pokoju co zapewni wygodę wszystkim osobom.

Wielofunkcyjny stół – system rozkładania

W sprzedaży są dostępne stoły z różnymi mechanizmami rozkładania blatu:

  • stół rozkładany jak książka – zdecydowanie najpopularniejszy system. Na głównym blacie, znajdują się jego dwa mniejsze skrzydła, które na co dzień pozostają złożone. Po rozłożeniu ich do boku blat zyskuje dodatkowe centymetry, a stół otwiera się niczym książka.
  • stół rozkładany za pomocą przesuwnych części – w tego rodzaju stole, dodatkowe blaty znajdują się pod tym głównym, który w razie potrzeby roztaje rozłożony na dwie części na specjalnych szynach. Następnie możemy wyjąć dodatkową część i ułożyć ją na środku, zsuwając wcześniej rozsunięte elementy stołu. Takie stoły mają nawet po kilka dodatkowych nakładek, dzięki czemu mogą osiągnąć zdecydowanie większe rozmiary i pomieścić więcej osób.
Total
0
Reakcji