fotel bujany

Czy fotel bujany to wyłącznie atrybut babci?

Fotel bujany to nie tylko atrybut babci czy dziadka, ale również element wyposażenia mogący zapewnić komfort i relaks w mieszkaniu nowoczesnej pary. W bujanym fotelu można zażywać relaksu czytając książkę, gazetę czy zwyczajnie bujać się oglądając telewizję. Poza tym można na nim również bawić się z dziećmi, którym możliwość bujania prawie tak jak na huśtawce z pewnością przypadnie do gustu. Fotele tego typu mogą zdobić zarówno wnętrza w stylu retro, jak i nowoczesne pokoje, dzięki metalowym płozom i skórzanym obiciom. Delikatne kołysanie może uspokajać i koić nerwy po całym stresującym tygodniu. Czy warto kupić bujany fotel? Zdecydowanie tak!

Historia bujanego fotela

Uważa się, że koncepcja bujanych foteli powstała w XVIII wieku za sprawą konstruktora, wynalazcy piorunochronu – Benjamina Franklina. Wielu jednak polemizuje, że fotel tego typu był znany o wiele wcześniej. W każdym razie twórcy z pewnością inspirowali się dziecięcymi kołyskami i konikami na biegunach. Na początku najpopularniejsze były fotele bardzo surowe i z wysokim oparciem. W Europie fotele bujane zadebiutowały dopiero w XIX wieku za sprawą Michaela Thoneta, który opatentował wyrabianie płóz z drewna wyginanego na gorąco. Obecnie możemy znaleźć bujane fotele w różnych kształtach i stylach, projektowane wraz z duchem czasu.

Rodzaje bujanych foteli

Fotele bujane znajdziemy w wielu wariantach – mogą mieć klasyczne drewniane płozy, jak w przypadku fotelu MAX BIS PLUS.Ciekawym rozwiązaniem jest fotel wiklinowy – bardzo klimatyczny, który sprawdzi się zarówno w pomieszczeniach, jak i na balkonach czy tarasach. Bardziej surowy będzie fotel na płozach ze stali chromowanej. Obecnie najmodniejsze są fotele bujane z tworzywa sztucznego lub z materiałowym obiciem. Fotel tego typu najlepiej ustawić w salonie. Bajecznie sprawdzi się obok kominka, gdzie można będzie usiąść i wpatrywać się w błyskający ogień. Obok fotela warto ustawić stolik, na którym postawimy kawę, herbatę lub odłożymy książkę po kolejnym intrygującym rozdziale.

Total
0
Reakcji