jak urządzić pokój dziewczynki

Jak urządzić pokój dziewczynki?

Aranżacja dziecięcych wnętrz, to – bez wątpienia – niesamowicie przyjemne i kreatywne zajęcie. Pokój malej księżniczki pozostaje jednak niemałym wyzwaniem wówczas, gdy należy zadbać nie tylko o jej komfort, wygodę, poczucie bezpieczeństwa, ale również o indywidualne upodobania. Dziewczynki są zazwyczaj znacznie bardziej uczuciowe, delikatne – na ich sny oraz poczucie pewności siebie, własnej wartości – wpływ mają takie czynniki, jak np. kolor ścian, kształt i wielkość mebli, dekoracje, zabawki. Jak urządzić pokój dziewczynki? Sprawdźmy!

Kolor ścian – co lubią dziewczynki?

Wiadomo, że jeśli mowa o pokoju małej królewny, to w grę wchodzą jedynie kolory pudrowe, róże, ewentualnie barwy kremowe i ciepłe. W tym przypadku mamy naprawdę bardzo wiele różnorodnych możliwości. Pamiętajmy, że odcienie, którymi otacza się dziecko – bardzo silnie oddziałują na jego emocje, psychikę oraz wrażenia. Dlatego też, bardzo dobrym pomysłem pozostaje uzupełnienie ścian dziewczęcego pokoju w naklejki, plakaty, obrazy – z wizerunkami ulubionych postaci bajkowych, księżniczek i tym podobnych. Dzięki temu mała właścicielka poczuje się bezpiecznie i pewnie.

Meble – jakie kształty i rozmiary wybierać?

Dziewczęce wnętrza, to idealny sposób na wykorzystanie klasycznych, kwadratowych mebli, prostych i nieskomplikowanych brył. Obecnie, bardzo modna pozostaje np. opcja drewniana. Warto zwrócić uwagę na fakt, aby wysokość zabudowań była odpowiednia do wzrostu dziecka, w ten sposób będzie mogło być one bardziej samodzielne. Dodatkowo, za sprawą funkcjonalnych oraz użytecznych wnętrz, dziewczynka poczuje się znacznie pewniej i bezpieczniej we własnym pokoju.

Jakie dekoracje najlepiej sprawdzą się w dziewczęcym pokoju?

Jeśli chodzi o kwestię wyboru dodatków oraz gadżetów dekoracyjnych do pokoju dziewczynki – to ich gama pozostaje naprawdę bogata. Możemy wybierać np. wśród efektownych, długich zasłon, pięknych żyrandoli, bardzo modnych obecnie lampek tzw. cotton balls’ów, plecionych dywanów, puchowych foteli typu „uszak”, naściennych obrazków, plakatów i wielu, wielu innych. Chodzi o to, aby dziecko czuło się bezpiecznie, przytulnie, komfortowo, wygodnie, a także bajkowo – jak u siebie. Pudrowe róże i inne delikatne barwy, obecnie bardzo często łączone są np. z motywem złota, srebra, czy też szeroko pojętego połysku. Przedmioty takie jak – konik na biegunach, domki dla lalek, pluszaki – to wszystko tworzy niesamowity, niezapomniany i niezwykle poruszający klimat, styl, charakter.

Total
0
Reakcji