Jak przystroić dom na Halloween

Jak przystroić dom na Halloween?

Halloween to bardzo szczególna maskarada, która wymaga nie tylko sporej kreatywności – ale przede wszystkim – generuje ogromną dozę fajnej i niezapomnianej zabawy. Co roku przygotowujemy spektakularne przebrania, obserwujemy dzieci zbierające słodkości, wycinamy dynie, organizujemy tematyczne imprezy, przyozdabiamy nasze wnętrza – tworząc przy tym niezapomniany klimat. Halloween, to zwyczaj, dzięki któremu rozwijamy tradycje, poznajemy inne kultury, stajemy się nieszablonowi. O co warto zadbać w tym roku? Jakich gadżetów, elementów i ozdób halloween’owych zdecydowanie nie może zabraknąć w naszych domach/mieszkaniach?

Pomarańcze, czerń i ciepło – barwy mają znaczenie …

Halloweenowe dekoracje kojarzą nam się z pomarańczowymi, czarnymi i białymi barwami. To właśnie te odcienie, najczęściej wybieramy przygotowując wnętrza na tę okazję. Bardzo trafnym i jednocześnie niesamowicie modnym obecnie pomysłem jest np. zastosowanie czarnych zasłon, obrusów, donic, dzbanków lub firan – z motywem złota, które również genialnie wkomponowuje się w całość.

Jak przystroić dom na Halloween

Dynia – zdecydowanie tworzy klimat!

W dzisiejszym halloween – nie do końca chodzi o to, by jedynie straszyć. Obecnie dbamy, przede wszystkim, o ponadczasowość, pomysłowość, niezwykłość i o symbolikę. W tym przypadku, zdecydowanym liderem pozostaje dynia! To charakterystyczne warzywo stanowi idealną dekorację i sposób na uzyskanie wyjątkowego nastroju. Bez względu na formę, a także miejsce jej umiejscowienia – dynia zaprezentuje się idealnie – wycięta, oświetlona, jak też pozostawiona w niezmienionej formie.

Jak przystroić dom na Halloween

Światła! – to one są creepy…

Dobre oświetlenie, to podstawa każdej halloweenowej inscenizacji. Wbrew pozorom, pojedyncze lampki, a także niewielkie światełka, zapachowe świecie, czy też zwykłe, klasyczne świeczki – to zdecydowany strzał w 10! Dzięki nim jesteśmy w stanie uzyskać nieco tajemniczy, sensualny, lekko „straszny”, a jednocześnie dość łagodny i delikatny charakter wnętrza.

Jak przystroić dom na Halloween

Motyw śmierci – przełam stereotypy

Halloween, to doskonała okazja do tego, aby przełamywać stereotypy dotyczące śmierci, przemijania, strachu. Zdecydowanie warto zatem zdecydować się na motyw czaszki, maskarady – w halloweenowych dekoracjach. To bardzo istotne, również pod względem psychologicznym. Umiejętność demaskowania śmierci, traktowania jej jako swoistego teatru – w istocie – jest bardzo, ale to bardzo ważna.

 

Total
0
Reakcji