dlaczego dekorujemy wnętrza

Dlaczego dekorujemy wnętrza?

Współcześnie coraz większą wagę przykładamy do kwestii estetyki i wyglądu. Nie tylko my sami chcemy wyglądać i czuć się coraz lepiej, ale również dążymy do tego, by nasze wnętrza zyskiwały spektakularny design oraz charakter. Co takiego sprawia, że stawiamy na modę i dobry styl? To ciekawe!

Okazuje się, że dekoracje dodają pewności siebie, poczucia własnej wartości, charakteru i … uroku! Obecnie stosujemy je nie tylko w takich pomieszczeniach jak przedpokój, salon, czy sypialnia, ale również w kuchni, łazience, czy też w garderobie.

Dekoracje są najlepszym odzwierciedleniem naszego usposobienia!

Od tego, jakimi jesteśmy osobami i jak sami siebie określamy – zależy to, w jaki sposób urządzimy swoje miejsce zamieszkania. Dekoracje mogą przybierać bardzo różne formy, od stonowanej i nieprzesadzonej klasyki, po nietuzinkowe i szalone kontrasty. Zauważmy, że osoby z natury ciche, spokojne, wycofane – nie będą stosowały przesadzonych elementów dekoracyjnych.

Doskonale widać to na przykładzie mieszkania singla i rodzinnego, przytulnego gniazdka, w którym znajdziemy raczej rodzinne fotografie, pamiątki i ciepłe świece, aniżeli trofea samodzielnych podbojów.

Dekoracje – tworzą nastrój …

Faktem jest, że najlepszy nastrój chwili i nie tylko – tworzą dekoracje. Mogą być one tematyczne np. urodzinowe lub na romantyczną kolację. Mogą również opowiadać historię danej rodziny lub osoby, jej tradycje, wspomnienia. Obecnie, bardzo modne pozostają wszelkiego rodzaju zapachowe świece, obrazy, kwiaty, światełka.

Dom – ma być zawsze takim miejscem, do którego wracamy z przyjemnością, w którym czujemy się dobrze, bezpiecznie. Nie ulega wątpliwości, że to dekoracje – między innymi – przyczyniają się do tego, że identyfikujemy go właśnie ze sobą, z naszymi uczuciami, wartościami. Z tym, co jest dla nas ważne, istotne – co ma znaczenie.

Dekoracje wykonywane samodzielnie – najbardziej chwytają za serce!

Praca włożona w przygotowanie lub wykonanie czegoś sprawia, że dana rzecz/przedmiot zawsze są dla nas bardziej wartościowe, aniżeli te, które kupujemy. Dekorowanie wnętrz można traktować jako swoistą tradycję i zwyczaj, który kultywujemy od pokoleń, ale w nowoczesnej wersji i za pomocą najnowocześniejszych rozwiązań. Zatem, jeśli samodzielnie stworzymy świeczkę lub skomponujemy bukiet kwiatów, będziemy z tego dumni i będzie to miało dla nas wartość sentymentalną, podobnie gdy nasze dziecko namaluje swój pierwszy obrazek lub mama wyhaftuje nam obrus na stół.

Total
0
Reakcji