białe meble w salonie

Białe meble w salonie – czy naprawdę są tak niepraktyczne?

Współcześnie niesamowicie dużą rolę przykładamy do kwestii estetyki, wyglądu, stylu. Nie jesteśmy obojętni wobec tego, w jaki sposób urządzone są nasze pomieszczenia i jak się prezentują.

Obecnie, stawia się raczej na klasykę, stonowane barwy – biel, szarości i kształty – kwadraty, prostokąty. Salon, to wyjątkowa przestrzeń, spełniająca wiele ról, będąca kluczowym punktem reprezentacyjnym naszego domu lub mieszkania. To w nim właśnie spędzamy stosunkowo najwięcej czasu i to o jego design troszczymy się w największej mierze. Co powiecie więc na białe meble? Jakie są ich zalety? Przekonajmy się!

Koniec problemu z zalegającym kurzem!

Wbrew wszelkim stereotypom, białe meble wcale nie są mniej funkcjonalne – wręcz przeciwnie! Okazuje się, że na białych powierzchniach znacznie trudniej odkłada się kurz i jest on praktycznie niewidoczny. Dzięki temu, nie musimy przejmować się nieestetycznym wyglądem oraz koniecznością nieustannego sprzątania. Dodatkowo, biel – optycznie powiększa przestrzeń, odświeża wnętrze i sprawia, że staje się ono bardziej statyczne, nie przytłacza.

Czytaj także: Salon – miejsce, które najlepiej integruje i wzmacnia rodzinne więzi!

Białe powierzchnie czyszczą się znacznie … łatwiej!

To fakt, białe meble są o wiele łatwiejsze do wyczyszczenia, aniżeli jakiekolwiek inne. Białą powierzchnię umyjemy i wypolerujemy bez większego wysiłku, używając do tej czynności wilgotnej ściereczki, chusteczek czyszczących lub białego mleczka do mebli. Poza tym, biel– wbrew pozorom – nie pozostaje tak podatna na zarysowania, uszkodzenia.

Styl, klasa i elegancja – czyli nowoczesność, w najlepszym wydaniu!

Białe meble, bez wątpienia, stanowią najlepsze odzwierciedlenie klasy, szyku, elegancji, nowoczesnego designu. Ich największą zaletą, poza nietuzinkową prezencją – jest uniwersalny charakter. Oznacza to, że pasują one po prostu do wszystkiego i możemy zastosować do nich każdy rodzaj dekoracji, kolorystyki, dodatków. Białe meble sprawdzą się genialnie, w każdym salonie, dodając wnętrzu uroku, blasku. Dodatkowo, warto wspomnieć, że świetnie komponują się one z kwiatami oraz zieloną przestrzenią – co stanowi dodatkowy atut.

Total
0
Reakcji