kanapa

3 wskazówki jak wybrać najlepszą kanapę do salonu

Nie znajdziemy domu czy mieszkania bez kanapy czy sofy. Jednak u każdego wygląda ona inaczej. Poniżej przedstawiamy 3 wskazówki jakie powinny nam towarzyszyć podczas wyboru kanapy. Miejmy w pierwszej kolejności na uwadze swoje potrzeby i styl życia, a wybór z pewnością będzie trafiony.

Rodzaj obicia kanapy

kanapa

Jeśli rozmawiamy o obiciu, to warto postawić na trwały i odporny na plamy materiał. Na kanapie często spędzamy nie tylko samotne wieczory, ale czasem toczy się na nich całe życie towarzyskie, dlatego warto zwrócić na to uwagę. Obice powinno być odpowiednio grube, aby się za szybko nie wytarło. Można też zaopatrzyć się w dodatkowy pokrowiec lub narzutę, którą można będzie łatwo i szybko wyprać. Jeśli w mieszkaniu znajduje się zwierzątko warto wybrać tzw. tkaninę antarową odporną na sierść. Warto też pomyśleć, czy ustawimy kanapę przy ścianie czy na środku pokoju. Jeśli wybierzemy drugą opcję to warto sprawdzić, czy kanapa ma również ozdobne obicie z tyłu – bez niego estetyka pokoju może znacznie się pogorszyć.

Kształt sofy

kanapa

Styl kanapy musi być zbliżony do ogólnej koncepcji naszego wnętrza. To czy wybierzemy kanapę ze skóry z zaokrągleniami czy prostą bryłę na metalowych nóżkach zależy od naszego gustu i pozostałych mebli. Sofa powinna być przede wszystkim wygodna, dlatego powinniśmy sprawdzić jak szerokie jest jej siedzisko. Warto też pomyśleć czy chcemy kupić kanapę z pojemnikiem na pościel czy koce. A może lepiej zdecydować się na taką na wyższych nóżkach z wolną przestrzenią pod spodem?

Sofa z funkcją spania?

kanapa

Nie wiadomo kiedy przyda nam się dodatkowe miejsce do spania. Kanapa z taką funkcją może uratować nas z wielu opresji – wizyty rodziny czy podczas szalonej domówki. Na rozkładanej kanapie mamy też więcej miejsca dla siebie – możemy urządzić sobie popołudniową drzemkę bez konieczności wybierania się do sypialni. Przyjrzyjmy się, czy kanapa będzie wygodna do spania, czy posiada odpowiedni materac i dodatkowe podgłówki, zapewniające wygodę podczas snu. Szczególnie niewielkie mieszkania i te w których przebywają dzieci, wymagają wielofunkcyjnych mebli, które przy tym nie zabierają dużo miejsca. Tam rozkłada kanapa okaże się strzałem w 10!

Total
0
Reakcji