krzesla

Najmodniejsze krzesła w 2020 roku – które wybrać?

Krzesła to bardzo ważny element każdego domu czy mieszkania. Najczęściej dobieramy je do stylu całego pomieszczenia, ale także stołu, przy którym zostaną ustawione. Niektórzy nie zastanawiają się nawet nad ich wyglądem – mają być jedynie proste i funkcjonalne. Wielbiciele najnowszych trendów mogą zaś wybierać i przebierać w najróżniejszych modelach krzeseł.

Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze modele na 2020 rok. Jeśli jeszcze zastanawiasz się jakie krzesła wybrać, a dbasz o nowoczesność swojego wnętrza, to ten tekst jest dla Ciebie idealny!

Najmodniejsze modele krzeseł na ten rok – kolory

Wśród dostępnych na rynku krzeseł można zauważyć, że dominują proste modele wykonane z naturalnych materiałów. Nieśmiertelne jest drewno w najmodniejszych odcieniach 2020 roku – karmelu, beżu, pomarańczowego wpadającego w morelowy odcień, brązów w odcieniu kawy z mlekiem i czekolady.

Najmodniejsze wzory

Obecnie najmodniejsze krzesła to te w stylu lat 60. lub nawiązujące do stylu skandynawskiego. Co nie zmienia faktu, że unowocześniona klasyka również jest na topie. Pojawia się dużo ażurowego wykończenia i płynnych linii.

Lata 60. – dominującymi kolorami w tego typu aranżacjach są delikatne cukierkowe pastele i biel. Wśród materiałów często spotkamy plastik, dobre drewno. Forma mebli jest zazwyczaj bardzo prosta, bez wymyślnych kształtów. Meble w stylu lat 60. często bywają obite welurem lub aksamitem.

Styl skandynawski – Biel gra tutaj główną rolę! Na każdym kroku widać zamiłowanie do natury – dominuje kamień, cegła, beton i drewno. Dominuje minimalizm – we wnętrzach tego typu nie znajdziemy firanek, zasłon, okazałych dywanów czy meblościanek i licznych szafeczek.

Oczywiście oprócz modowych względów warto wziąć pod uwagę czy wybrane przez nas krzesło będzie wygodne. Najważniejszy jest komfort użytkowania, szczególnie jeśli krzesło dodatkowo posłuży nam nie tylko podczas posiłków, ale również do pracy. Najwygodniejsze są krzesła ze stabilnym oparciem, tapicerowanym siedziskiem, jak model K287.

Total
0
Reakcji