Minister Jarosińska-Jedynak: Będą kolejne środki na wsparcie dla przedsiębiorców

W najbliższych dniach w do Funduszowego Pakietu Antywirusowego skierujemy kolejne, duże antykryzysowe pieniądze dla przedsiębiorców – mówi Małgorzata Jarosińska-Jedynak, szefowa resortu Funduszy i Funduszy i Polityki Regionalnej.

W opublikowanym dziś komentarzu dotyczącym spadku PKB Polski w II kw. 2020, Minister Funduszy i Polityki Regionalnej, Małgorzata Jarosińska-Jedynak mówi, że w planach jest skierowanie kolejnych “dużych środków” na wsparcie dla przedsiębiorców.

W odniesieniu do spadku polskiego PKB (ponad 8 proc. wg. danych GUS) szefowa resortu uznała, że paradoksalnie wyniki te są optymistyczne, ponieważ w innych krajach unijnych spadki PKB sięgnęły nawet 15 proc.

Te wyniki pokazują, że rządowa tarcza antykryzysowa i warty ponad 14 mld zł Funduszowy Pakiet Antywirusowy, który przygotowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej we współpracy z marszałkami województw, działają.

– mówi Małgorzata Jarosińska-Jedynak i dodaje, że przedsiębiorcy będą mogli liczyć na kolejne rządowe wsparcie

Kolejne duże środki na wsparcie dla przedsiębiorców

W najbliższych dniach do Funduszowego Pakietu Antywirusowego skierujemy kolejne, duże antykryzysowe pieniądze dla przedsiębiorców. Skala dotychczas uruchomionych środków w ramach antykryzysowych rozwiązań pozwoliła nie tylko na uniknięcie głębszego spadku aktywności gospodarczej, ale również stworzyła mocne podwaliny pod odbudowę gospodarki w kolejnych kwartałach.

W komentarzu minister nie podała niestety żadnych dodatkowych informacji dotyczących wspomnianego wsparcia, a jak zarzekała się przecież niedawno wicepremier, Jadwiga Emilewicz na kolejne tarcze antykryzysowe przedsiębiorcy liczyć nie powinni. Rozważana jest jedynie bowiem tzw. pomoc punktowa, skierowana wyłącznie do nielicznych firm, które “najmocniej” cierpią na pandemii COVID-19.

Minister Jarosińska-Jedynak w ramach wspomnianego przez siebie Funduszowego Pakietu Antykryzysowego uruchomiła w czerwcu br. tzw. dotacje na kapitał obrotowy. Środki pochodziły z funduszy unijnych. Z ostatnich wyliczeń Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości wynika, że w budżecie przeznaczonym na dotacje pozostało jeszcze grubo ponad 1,4 mld. zł. Czy “kolejne duże środki” zostaną przeznaczone na podobne wsparcie? Poczekajmy na odpowiedź ministerstwa.

W międzyczasie dołącz do nas na Facebook lub Twitter i bądź zawsze na bieżąco.

Sprawdź także

Źródło: Bizme.pl / MFiPR

Czytaj więcej