LG wycofuje się z telefonów

Koniec telefonów LG. Koncern wycofuje się z rynku

LG wycofuje się z produkcji telefonów. W niespełna 6 lat koncern stracił na tym segmencie około 4,5 miliarda dolarów. Koreański producent chce skupić się na innych obszarach elektroniki użytkowej.

W styczniu br. koreańskie media obiegła informacja o tym, że LG zamierza wycofać się z segmentu smartfonów. Polski oddział koncernu dementował te plotki, jednak dziś LG oficjalnie już poinformowało o wycofaniu się z rynku telefonów do 31 lipca 2021 r.

LG wycofuje się z telefonów

Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez władze firmy LG chce skoncentrować się na pozostałych segmentach rynku. Z danych, na które powołuje się Reuters, wynika, że koreański koncern nie jest w stanie konkurować m.in. z rodzimym Samsungiem, który notuje ponad 10-krotnie większą sprzedaż telefonów od LG.

W 2020 roku koncern sprzedał łącznie 23 miliony telefonów, co dało 7 proc. wszystkich obrotów firmy. W ciągu blisko 6 lat na telefonach LG straciło około 4,5 miliarda dolarów (dane Counterpoint). Udział LG w globalnym rynku telefonów wynosi aktualnie 2 proc.

W oświadczeniu, które wydało LG, czytamy także, że firma zamierza skupić się na robotyce, komponentach do samochodów elektrycznych, a także urządzeniom smart home.

Firma zaznacza, że wycofanie się z rynku do końca lipca nie oznacza automatycznego wycofania do tego czasu ze sprzedaży wszystkich urządzeń. Jak podkreśla LG “te mogą być dostępne jeszcze przez jakiś czas”. Wsparcie będzie dostępne zaś przez okres “zgodny z danym regionem”.

Czytaj także
Total
0
Reakcji