iphone 12 rozrusznik serca

Trzymaj iPhone’a 12 z dala od rozrusznika serca. Może go uszkodzić – ostrzega Apple

iPhone 12 może uszkodzić rozrusznik serca – ostrzega Apple w wydanym właśnie komunikacie. Odpowiedzialne za to mają być magnesy wbudowane w urządzenia służące do obsługi ładowarki MagSafe.

“Magnesy wbudowane w smartfony iPhone 12 i inne modele z 2020 r. służące do obsługi ładowarki MagSafe mogą być bardzo niebezpieczne dla osób korzystających z rozruszników serca” – ostrzega firma Apple.

iPhone 12 może uszkodzić rozrusznik serca

Apple opublikował właśnie serię dokumentów, które mają odpowiadać na pytania zaniepokojonych konsumentów i wyjaśniać, jak duże jest ryzyko. Czytamy tam, że trzymanie iPhone’a w odległości 15 cm bądź mniejszej może stanowić zagrożenie dla rozrusznika.

Producent iPhone’a 12 informuje jednocześnie, że aby uniknąć problemów, niezbędne jest minimum 38 cm odstępu telefonu podczas ładowania.

Na początku stycznia br. czasopismo naukowe “Heart Rhythm Journal” związane z organizacją Heart Rhythm Society opublikowało badania, z których wynika, że umieszczenie iPhone’a 12 w pobliżu rozrusznika serca u pacjenta zaburzało działanie podtrzymującego życie urządzenia. Problem ten dotyczy jednak nie tylko ubiegłorocznych smartfonów Apple’a, ale wszystkich nowoczesnych telefonów komórkowych, które wyposażone są w silne magnesy.

Stowarzyszenie kardiologiczne American Heart Association istniejące od 1924 r. już pięć lat temu ostrzegało użytkowników rozruszników serca przed ryzykiem związanym z szeregiem urządzeń elektronicznych codziennego zastosowania, zalecając m.in. trzymanie z dala od rozrusznika słuchawek muzycznych albo przenośnych i kieszonkowych radioodbiorników.

mfr/ mk/pap/rb

Dziękujemy, że jesteś z nami. Dołącz także do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji