cd projekt pozwy

Słaba wigilia dla CD Projekt. Do sądu trafiły pierwsze pozwy za Cyberpunk 2077

Inwestorzy pozywają CD Projekt za “wprowadzanie ich w błąd i wysyłanie na rynek fałszywych informacji dotyczących gry Cyberpunk 2077. Pozwy trafiły do sądu w Kalifornii tuż przed świętami.

Jak donosi Bloomberg oraz serwis Gizmodo dwie kancelarie prawne w USA złożyły w imieniu inwestorów pozwy przeciwko polskiej firmie CD Projekt, producentowi gry Cyberpunk 2077. Wcześniej – jak informował serwis Yahoo –  pozew zapowiedziała także kancelaria Wolf Haldenstein Adler Freeman & Herz

CD Projekt pozwy w USA

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Gizmodo w czwartek 24.12 do sądu w Kalifornii trafił pozew w imieniu Adrew Trampe’a, a także innych inwestorów, którzy kupili papiery CD Projekt w okresie 16 stycznia a 17 grudnia 2020 r.

Wg. reprezentującej inwestorów kancelarii prawnej Rosen Law Firm producent gry pominął informacje dotyczące rozwoju gry lub “działał z lekkomyślnym lekceważeniem prawdy”. To miało doprowadzić do sztucznego zawyżenia ceny akcji CD Projekt.

W pozwie wskazano, że wysyłanie na rynek fałszywych informacji zaczęło się 16 stycznia, kiedy to CD Projekt w swoim oświadczeniu ogłosił, że gra Cyberpunk 2077 jest “kompletna” i “grywalna”. Premierę przesunięto jednak na połowę kwietnia, następnie na 7 września. W połowie czerwca jednak spółka znów przesunęła premierę na 19 listopada, a następnie na 10 grudnia.

Czytaj także: Tuż przed premierą Cyberpunk 2077, CD Projekt ma problem z napadami padaczki

Jak pisze Bloomberg przytaczając Trampa”e, “CD Projekt nie ujawnił, że Cyberpunk 2077 był praktycznie niemożliwy do odtworzenia na systemach Xbox lub Playstation obecnej generacji z powodu ogromnej liczby błędów. W rezultacie Sony Corp. usunęło Cyberpunk 2077 ze sklepu Playstation, a Sony, Microsoft Corp. i firma zostały zmuszone do zaoferowania pełnego zwrotu kosztów gry, zgodnie z skargą.”

Serwis Gizmodo informuje także, że w pozwie zawarta została także informacja o tym, że prezes CD Projekt Adam Kiciński zapewniał, że w ocenie firmy “gra działa świetnie na każdej platformie”, a pytany o błędy miał uznać, że było ich kilka, ale były minimalne i nie zostały przez graczy dostrzeżone.

Rosen Law Firm uważa, że działania CD Projekt zaszkodziły inwestorom, a jak napisano w pozwie, “gdyby powód i pozostali powodowie byli świadomi, że cena rynkowa (…) została sztucznie i fałszywie zawyżona przez wprowadzające w błąd oświadczenia Spółki, nie kupiliby papierów wartościowych”

Drugi pozew złożony został przez kancelarię The Schall Law Firm. Obie z reprezentujących inwestorów kancelarie wezwały innych inwestorów, którzy nabyli akcje CD Projekt we wskazanym w pozwie okresie, aby zgłaszały się do nich w celu dołączenia do pozwu zbiorowego.

Źródło: Bloomberg / Gizmodo

Czytaj także
Total
0
Reakcji