Napad padaczki przez cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 rusza za moment, a firma ma problem z napadami padaczki…

Niektóre elementy gry warszawskiej spółki CD Projekt mogą być niebezpieczne dla zdrowia – ostrzegają w przeddzień premiery Cyberpunk 2077 branżowe media. Jedna z recenzentek dostała ataku padaczki, a kilka razy była o krok od niego. Cyberpunk 2077 a padaczka – czytaj dalej.

Cyberpunk 2077 zadebiutować ma już za moment. Gra będzie dostępna dla użytkowników od 10 grudnia. Gdy tysiące fanów oczekuje na premierę, w sieci wrze od informacji, które nie napawają optymizmem. Cyberpunk 2077 może wywoływać napady padaczki – brzmią tytuły branżowych portali.

Napad padaczki przez Cyberpunk 2077

Jako pierwsza poinformowała o tym Liana Rupert z portalu gameinformer.com. Autorka wpisu pod tytułem Cyberpunk 2077 Epileptic PSA napisała, że w trakcie gry miała “poważny atak padaczki” oraz była bliska kolejnych. Atak wywołał element gry, który nazwano braindance’m. Chodzi o chwilę, gdy bohater łączy się ze wspomnieniami i ich doświadcza. Niezbędne do tego są “migające czerwone diody” i to właśnie one wywołały atak padaczki u Liany. Działanie urządzenia zbliżone jest ponoć do tych, które wykorzystywane są do rzeczywistego wywoływania ataków epilepsji. Dodać należy, że autorka tekstu cierpi na epilepsję, a grę kontynuowała, aby dokładniej poznać zagrożenia płynące dla epileptyków.

Portal Game Informer opublikował wpis na Twitterze, do którego odnieśli się także twórcy Cyberpunk 2077. Profil @CyberpunkGame napisał, że do gry dołączona jest informacja o zagrożeniach, ale zamierza wprowadzić dodatkową kartę informacyjną, w której będzie o tym dodatkowo przestrzegał.

Dodano także, że twórcy badają sprawę i postarają się wdrożyć rozwiązanie, które zapobiegnie ewentualnym atakom. “Jeśli chodzi o bardziej trwałe rozwiązanie, zespół deweloperów bada to obecnie i wdroży je tak szybko, jak to możliwe” – napisano na Twitterze.

Dołącz do nas na Facebook lub Twitter i wspieraj Bizme.pl swoją obecnością.

Czytaj także
Total
0
Reakcji