zus blik

Zakład Ubezpieczeń Społecznych szuka operatora szybkich płatności

ZUS chce wdrożyć szybkie płatności dla płatników składek na ubezpieczenia społeczne. Rozpoczął w tym celu poszukiwanie operatora płatności, który zapewni m.in. możliwość płatności kartą, szybkim przelewem online oraz płatność poprzez BLIK.

Jak donosi portal Prime News Biznes Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłosił kilka dni temu, że rozpoczyna poszukowanie operatora, który zapewni niezbędne funkcjonalności mające na celu wdrożenie szybkich płatności składek ZUS przez płatników. Jest to, póki co jedynie “rozeznanie rynku”, jednak zgodnie ze zmianami w Ustawie z końca 2019 roku, możemy przypuszczać, że szybkie płatności w ZUS, niedługo staną się faktem.

ZUS szuka operatora szybkich płatności

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez ZUS, Zakład oczekuje od operatora rozwiązania, które zapewni płatnikom składek możliwość korzystania z BLIK-a, płatności kartą oraz szybkim przelewem online. Wdrożone rozwiązanie w całości byłoby nadzorowane przez operatora. Na nim też ciążyłyby wszelkie kwestie związane z obsługą techniczną, reklamacjami i zapewnieniem pełnej funkcjonalności przez okres minimum dwuletni.

Zakład informuje jednocześnie, że ewentualna integracja dotyczyłaby zarówno systemu ePłatnik, jak i mPłatnik – w planach ZUS jest bowiem uruchomienie niebawem aplikacji mobilnej.

Czytaj także: Już 100 sądów dołączyło do programu Polska Bezgotówkowa

Z wymaganiami i pełną dokumentacją dotyczącą “zapytania” ZUS w sprawie integracji płatności zapoznać można się pod tym linkiem. Zainteresowane wdrożeniem szybkich płatności operatorzy swoje zgłoszenia mogą przesyłać na adres SekretariatDF1@zus.pl do 15 kwietnia 2021 r.

Bądź na bieżąco! Dołącz do nas na Facebook lub Twitter. Chcesz więcej? Przejdź do Prime News

Czytaj także
Total
0
Reakcji