branża fitness pozew za lockdown

Branża fitness idzie na wojnę z rządem. Przedsiębiorcy chcą odszkodowania za lockdown

Branża fitness mówi dość. Przedsiębiorcy jednoczą się i pozywają rząd za lockdown. “Nikt z Nas nie może dłużej czekać” – piszą przedstawiciele Polskiej Federacji Fitness i zachęcają do dołączania do pozwu.

Jedną z najbardziej poszkodowanych branż w czasie pandemii COVID-19 – prócz hotelarstwa, gastronomii czy szeroko rozumianej branży turystycznej – jest sektor fitness. Wprowadzane ograniczenia, a docelowo drugi lockdown spowodowały, że setki klubów fitness i siłowni nie może prowadzić działalności gospodarczej, a koszty pensji pracowniczych, leasingów, kredytów czy czynszów wciąż trzeba ponosić. To powoduje, że firmy z branży mają dość i oczekują od rządu odszkodowania za lockdown. Ten – jak przekonują właściciele firm – nie może być wprowadzony mocą rozporządzenia, a wyłącznie ustawą.

Branża fitness pozywa rząd za lockdown

W poniedziałek 7 stycznia na stronie Polskiej Federacji Fitness pojawiła się informacja dotycząca uruchomionego właśnie projektu, który zakłada złożenie pozwu zbiorowego przeciwko rządowym restrykcjom.

– Po kilkutygodniowych analizach prawnych, spotkaniach z licznymi kancelariami oraz dokładnej weryfikacji potencjalnych szans – ponownie uruchamiamy projekt pozwu przeciwko obowiązującym restrykcjom i kwestii odszkodowawczej – napisano na profilu Polskiej Federacji Fitness (PFF).

Federacja już wiosną 2020 r. wystartowała z podobną inicjatywą, jednak uprzednio do projektu zgłosiło się zbyt mało firm. Aktualnie jest to już kilkaset obiektów “gotowych do walki”.

Branża decyduje się na pozew zbiorowy z uwagi na brak jasnych informacji dotyczących tego kiedy realnie rząd zamierza zakończyć lockdown.

– Z oficjalnych informacji przekazywanych przez rząd, otwarcie branży może nastąpić na przełomie marca i kwietnia… ale i ten termin nie może być pewny. Nikt z Nas nie może dłużej czekać, dlatego podjęliśmy decyzję dot. pozwu – pisze PFF.

Aby zapoznać się z opinią prawną, która będzie podstawą do dalszych czynności, należy zarejestrować się w Polskiej Federacji Fitness oraz dołączyć do pozwu.

Akcja natychmiast spotkała się z ogromnym poparciem zarówno samych przedsiębiorców z branży fitness, ale także bywalców siłowni i osób amatorsko uprawiających sport. Poparcie pozwu deklaruje na Twitterze także poseł Konfederacji, Artur Dziambor, który do swego wpisu dołącza także wypowiedź Mateusza Morawieckiego.

Bądź na bieżąco! Dołącz do nas na Facebook lub Twitter i wspieraj Prime News swoją obecnością.

Czytaj także
Total
0
Reakcji