bezrobocie w Polsce grudzień 2020

Bezrobocie w grudniu 2020 r. z lekkim wzrostem, ale dalej rekordowo niskie

Z szacunków Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii wynika, że bezrobocie w grudniu 2020 r. lekko wzrosło, jednak wciąż jest na wyjątkowo niskim poziomie.

Resort rozwoju poinformował dziś o szacunkowym bezrobociu w Polsce w grudniu 2020 r. Mimo pandemii koronawirusa Polska utrzymuje najniższy wskaźnik bezrobocia w Unii Europejskiej.

Bezrobocie w Polsce grudzień 2020 r

Zgodnie z danymi przekazanymi przez MRPiT ilość zarejestrowanych osób w urzędach pracy wyniosła w grudniu łącznie 1,046 mln co dało wzrost o 21,1 tys. (+2,1 proc.) względem listopada 2020 r.

“Szacowana przez MRPiT stopa bezrobocia rejestrowanego (na podstawie liczby pracujących z końca listopada 2020 roku) wyniosła w grudniu 2020 r. 6,2%”., a to oznacza, że w porównaniu do listopada 2020 r. nastąpił wzrost tego wskaźnika o 0,1 punktu procentowego.

Wzrost bezrobocia w grudniu 2020 r. jest zjawiskiem typowym dla końca roku i obserwowanym również w ubiegłych latach

– przekonuje w komunikacie resort rozwoju.

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii dodaje także, że w żadnym województwie stopa bezrobocia nie przekroczyła 11 proc. Najwyższy wskaźnik osiągnęło woj. warmińsko-mazurskie (3,7 proc.), najniższy zaś w Wielkopolsce (3,7 proc.).

Z komunikatu wynika także, że wzrost bezrobocia w grudniu – na podstawie ilości osób pracujących w ostatnich dniach listopada – odnotowano w 14 województwach. W województwie małopolskim i wielkopolskim wskaźnik pozostał na tym samym poziomie, jak w końcu listopada 2020 r.

Bądź na bieżąco! Dołącz do nas na Facebook lub Twitter.

Czytaj także
Total
0
Reakcji