regent warsaw hotel

Państwowa spółka przejmuje luksusowy Hotel w Warszawie. “Taki prezent na Boże Narodzenie”

Regent Warsaw Hotel trafi w ręce spółki skarbu państwa. Finalizacja ma nastąpić do 5 lutego. Wartość transakcji nie jest jeszcze znana, jednak do niedawna obecni właściciele oczekiwali minimum 145 mln zł.

Polski Holding Nieruchomości za pomocą spółki zależnej PHN Property Management PHN K odkupi zorganizowaną część przedsiębiorstwa Cosmar Polska, właściciela luksusowego Regent Warsaw Hotel zlokalizowanego przy ul. Belwederskiej w Warszawie.

Spółka skarbu państwa przejmuje Regent Warsaw Hotel

O tym, że do transakcji niebawem dojdzie, wiadomo było już od kilku miesięcy. W czerwcu br., w wyniku przetargu, Polski Holding Nieruchomości zawarł z syndykiem Cosmar Polska umowę dzierżawy Regent Warsaw Hotel z prawem pierwokupu.

“Obie spółki planują niezwłocznie podjąć czynności pozwalające na przeprowadzenie transakcji kupna jednego z najpiękniej położonych hoteli w Warszawie i uczynić z niego jedno z najbardziej reprezentacyjnych miejsc w stolicy” – informowano podczas zawierania umowy.

Kwota transakcji nie jest znana, jednak jak napisała dziś spółka w komunikacie “W czasie przeprowadzonej w dniu 23 grudnia 2020 r. licytacji PHN PM zaoferował najwyższą cenę zakupu. Zawarcie umowy nabycia ZCP powinno nastąpić w terminie do dnia 5 lutego 2021 r.”

W maju 2020 r. cena wywoławcza Regent Warsaw Hotel wynosiła 145 mln zł, jednak – jak informował we wrześniu prezes Polskiego Holdingu Nieruchomości, Marcin Mazurek – z uwagi na pandemię cena może spaść.

“O ile hotele turystyczne, szczególnie w kurortach, zanotowały niezły sezon, to hotele biznesowe cierpią, bo nie odbywają się targi, konferencje itp. Choć wygląda na to, że dołek mamy już chyba za sobą” – mówił dla ISB News we wrześniu br.

Czytaj także: Branża hotelarska w zapaści.

Hotel Regent Warsaw

Regent Warsaw Hotel to luksusowy obiekt zlokalizowany przy ulicy Belwederskiej w Warszawie. Ceny zaczynają się od 270 zł za dobę (bez śniadania), a kończą na 6870 zł (także bez śniadania). Hotel gościł m.in. byłego prezydenta Rosji, Dmitrija Miedwiediewa, ale także kanclerz Niemiec, Angelę Merkel.

W Regent Warsaw Hotel znajduje się 246 pokoi oraz 13 sal konferencyjnych. Prócz tego w hotelu znajdziemy także nowczesną salę balową, strefę Wellnes, saunę, basen, a także siłownię.

PHN Property Management PHN K

PHN Property Management PHN K Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A. to podmiot zależny Polskiemu Holdingowi Narodowemu. Spółka zarejestrowana została w 2016 r., a jej kapitał zakładowy wynosi 50 tys. zł. Polski Holding Nieruchomości, w którym udział skarbu państwa wynosi ponad 72 proc., kontroluje kilkadziesiąt podmiotów związanych przede wszystkim z nieruchomościami. Jest notowana na warszawskim parkiecie, a cena jej akcji wynosi obecnie (stan na 23.12.2020 r.) 10,45 zł.

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter i wspieraj Prime News swoją obecnością.

Czytaj także
Total
0
Reakcji