ile orlen zapłaci za polska press

Padła (nieoficjalna) kwota jaką Orlen ma zapłacić za przejęcie Polska Press

O zawarciu przedwstępnej umowy na zakup wydawnictwa Polska Press Orlen poinformował w poniedziałkowe popołudnie. Nie padła jednak wtedy kwota, którą paliwowy koncern miałby zapłacić niemieckiej grupie Verlagsgruppe Passau – właścicielowi Polska Press. O przybliżonej cenie informuje “Puls Biznesu”. Sprawdź, ile Orlen zapłaci za Polska Press.

Państwowy gigant naftowy zamierza przejąć 100 procent udziałów Polska Press. Wydawnictwa odpowiedzialnego za 20 dzienników i 120 tygodników regionalnych, a także około 500 portali internetowych. Orlen chce w ten sposób – a przynajmniej tak przekonywał wczoraj jego szef Daniel Obajtek – “zwiększyć sprzedaż i rozbudować narzędzia big data”.

Prezes Orlenu cytowany przez “WM” dodał, że – To jest biznes. Nie tylko przejęliśmy grupę Ruch, ale również budujemy swój dom mediowy Sigma Bis. Mając swoje media również możemy lokować tam swoje produkty poprzez dom mediowy, ale również możemy lokować jako Orlen

Innego zdania są jednakowo dziennikarze i opozycja, którzy w transakcji doszukują się sposobu na repolonizację mediów. Także brytyjski tygodnik “The Economist” uznał, że wydawnictwo Polska Press z uwagi na regionalnych czytelników ma duże znaczenie dla obozu władzy, ponieważ zapewnią mu dotarcie do mieszkańców wsi i osób o konserwatywnych poglądach.

Ile Orlen zapłaci za Polska Press?

Kwota transakcji oficjalnie jeszcze nie padła. Aby można było mówić w ogóle o przejęciu Polska Press przez Orlen, zgodę na transakcję wyrazić musi wpierw UOKiK. Z informacji, do których dotarli dziennikarze “PB” wynika, że cena zakupu 100 procent udziałów wydawnictwa może przekroczyć 120 mln zł, czyli 10-krotność wyniku EBITDA za zeszły rok.

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do nas na Facebook lub Twitter i wspieraj Bizme.pl swoją obecnością.

Czytaj także
Total
0
Reakcji