wsparcie dla sprzedawców na cmentarzach

Zamknięte cmentarze. Premier deklaruje wsparcie dla sprzedawców zniczy i kwiatów

Będzie wsparcie dla handlowców, którzy z uwagi na zamknięcie cmentarzy poniosą straty – deklaruje premier Mateusz Morawiecki

Podczas dzisiejszej konferencji szef rządu poinformował, że w najbliższy weekend cmentarze będą zamknięte. Wszystko z uwagi na stałe przyrosty zakażeń COVID-19. Decyzja zapadła tuż przed godziną 16:00, gdy wielu Polaków już przygotowywało się do wyjazdów na groby bliskich.

Zamknięte cmentarze – będzie pomoc dla sprzedawców zniczy i kwiatów

W kilka godzin po ogłoszeniu przez premiera “lockdownu cmentarzy” w dniach 30.10.-02.11 napisał on na Twitterze, że sprzedawcy, a konkretnie jak ujął to Morawiecki “handlowcy”, którzy z tego powodu poniosą straty, otrzymają wsparcie. Konkretne informacje mają zostać podane “już” w przyszłym tygodniu.

– W związku z decyzją dot. zamknięcia cmentarzy na najbliższe 3 dni zostanie przygotowane wsparcie dla handlowców, którzy wykażą straty z tego powodu. Szczegóły będą zaprezentowane w przyszłym tygodniu. – napisał Morawiecki.

Po decyzji rządu, która zapadła – jak w przypadku lockdownu gastronomii – praktycznie na kilka godzin wcześniej, na premiera wylała się fala niepochlebnych komentarzy. Wiele osób – zwłaszcza sprzedawców – zarzuciło szefowi rządu, że działa po omacku i jest nieprzewidywalny. Większość z komentarzy jest jednak niecenzuralna, więc nie możemy ich tu przytoczyć.

Prezydent Warszawy wesprze lokalnych sprzedawców zniczy

Praktycznie natychmiastowe wsparcie dla handlowców zadeklarował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. W piątkowy wieczór na swoim profilu Trzaskowski poinformował, że od soboty w stolicy ruszy sześć punktów handlowych, w których sprzedawcy będą mogli wystawić swój “asortyment”. Prezydent miasta zachęca tym samym do kupowania kwiatów i zniczy w tych punktach, aby wesprzeć lokalnych przedsiębiorców.

– Rząd w ostatniej chwili ogłosił decyzję ws. zamknięcia cmentarzy i naraził tysiące przedsiębiorców na ogromne straty. Postanowiłem im pomóc. Od jutra […] ruszy 6 punktów, gdzie będą mogli sprzedawać swoje znicze i kwiaty. Kupujmy je – bądźmy solidarni! – napisał Trzaskowski.

O tym, jakie wsparcie konkretnie rząd przewiduje dla sprzedawców zniczy i kwiatów poinformujemy w mediach społecznościowych lub na łamach primenews.pl, gdy tylko poznamy więcej szczegółów. Dołącz do społeczności przedsiębiorców i wspieraj nas swoją obecnością.

Czytaj także
Total
0
Reakcji