rzecznik mśp manifa

Rzecznik MŚP ostrzega przedsiębiorców przed protestującymi. “Będziemy następni po księżach”

Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców ostrzega właścicieli firm przed protestującymi. “Będziemy następni po księżach” – pisze na Twitterze, przytaczając piosenkę z Łódzkiej Manify w 2017 r. Wszystko w czasie gdy w całej Polsce odbywają się protesty związane z wyrokiem TK, a gospodarka stoi na skraju lockdownu.

Niecodzienny wpis Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców pojawił się na Twitterze w poniedziałkowy późny wieczór. Adam Abramowicz udostępnił na swoim profilu link do utworu z Łódzkiej Manify 2017. W piosence, o mocno niecenzuralnym zabarwieniu, wokalistki wyrażają swoją niechęć do wielu grup społecznych. Padają także obraźliwe słowa w kierunku “wąsatych polskich biznesmenów”.

I to właśnie do nich odnosi się Adam Abramowicz.

Abramowicz: Będziemy następni po księżach

– Dedykuję wszystkim przedsiębiorcom. Będziemy następni po księżach. Jako wolnorynkowi buce i szlam z kapitalistycznego szamba, deweloperzy , wąsaci Janusze co to mają firmy marne. – napisał Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Zaskakujące jest mocno polityczne zabarwienie wpisu Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Skrajnie lewicowe poglądy wygłaszane w piosence mają być bowiem – w ocenie rzecznka – zagrożeniem dla polskich przedsiębiorców.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że wpis ten pojawia się w czasie, gdy w całej Polsce trwają protesty związane z wyrokiem TK dot. aborcji, a radykalne odłamy protestujących atakują kościoły.

Tymczasem polska gospodarka stoi na skraju ponownego lockdownu związanego z przyrostem zakażeń COVID-19, a tysiące przedsiębiorców zostało pozbawionych z dnia na dzień możliwości zarobkowania. Przypomnijmy bowiem, że z tygodnia na tydzień rząd wprowadza coraz to większe ograniczenia. Zamknięte zostały już takie branże jak gastronomia, fitness, czy eventy, a jej przedstawiciele oczekują natychmiastowego wsparcia rządu, które deklarował kilka dni temu Mateusz Morawiecki.

Sprawdź jakie rozwiązania pomocowe szykuje rząd dla zamkniętych działalności.

Poważne problemy, z którymi mierzą się teraz polscy przedsiębiorcy, podległe Abramowiczowi Biuro Rzecznika MŚP zdaje się dostrzegać. Świadczyć może o tym choćby ostatnia interwencja związana z niekorzystnymi dla właścicieli firm zapisami tzw. ustawy covidowej. Tym bardziej dziwi ostatni wpis jego szefa, który – jak ujął sam – “chciał zwrócić uwagę na jeden z nurtów obecnego protestu”.

Czy przedsiębiorcy czują się zagrożeni protestującymi w całej Polsce grupami kobiet i mężczyzn? Z ostatnich informacji, które wypływają od organizatorów warszawskich demonstracji, wynika, że raczej nie. W tym tygodniu bowiem do protestujących zamierzają dołączyć także przedsiębiorcy, którym z dnia na dzień rząd nakazał zamknięcie firm, nie wskazując jednocześnie argumentów przemawiających za tym, że to właśnie w tych branżach zagrożenie epidemiczne jest największe.

Dołącz do społeczności przedsiębiorców na Facebook lub Twitter i wspieraj Bizme.pl swoją obecnością.

Czytaj także
Total
0
Reakcji