lockdown gastronomii

Lockdown gastronomii. Nie wszystkie restauracje będą zamknięte

Od soboty 24 października obowiązywać będzie całkowity zakaz prowadzenia stacjonarnej działalności lokali gastronomicznych – ogłosił dziś premier, Mateusz Morawiecki. Wszystko wynikiem znacznych przyrostów w ilości chorych na koronawirusa. Nie wszystkie lokale gastronomiczne będą jednak zamknięte.

Lockdown gastronomii

Od najbliższej soboty “obowiązuje zakaz działalności stacjonarnej restauracji, barów i wszelkich lokali gastronomicznych. Możliwa realizacja usług polegających na przygotowywaniu i podawaniu żywności na wynos oraz w dowozie. Zakaz dotyczy także prowadzenia stołówek szkolnych. Wydawanie posiłków dozwolone jedynie dla klas 1-3 szkół podstawowych oraz kadry szkolnej z zachowaniem reżimu sanitarnego.” – czytamy w rozporządzeniu.

Nie wszystkie jednak lokale gastronomiczne zostaną objęte tymi restrykcjami. Zgodnie bowiem z informacjami zawartymi na rządowej stronie, dopuszczalna jest aktywność stacjonarna restauracji zlokalizowanych w obiektach hotelowych.

Restauracje hotelowe mogą przyjmować gości

Dozwolone jest prowadzenie restauracji w hotelach, ale tylko dla gości hotelowych nocujących co najmniej jedną dobę hotelową. Podawanie posiłków odbywa się wyłącznie do stolika i w reżimie sanitarnym (zakrywanie ust i nosa przez klientów i obsługę, zachowanie odległości itp.).

lockdown gastronomii

Czytaj teraz: Na jakie wsparcie mogą liczyć przedsiębiorcy z branży gastronomicznej?

Czytaj także
Total
0
Reakcji