najdziwniejsze przemycane towary

Nie uwierzycie co “przedsiębiorczy” przemytnicy próbują wwieźć do Polski

Pomysłowość przemytników, ale także turystów, czy imigrantów zarobkowych nie zna granic. Krajowa Administracja Skarbowa pochwaliła się najciekawszymi “okazami”, które próbowano w ostatnich tygodniach wwieźć na teren RP. Prócz standardowej kontrabandy, takiej jak alkohol, czy papierosy, celnicy wyłowili także żywe zwierzęta, czaszki niedźwiedzi, czy … gruczoły bobra.

Papierosy w autokarze

Podkarpacka służba celno-skarbowa udaremniła przemyt blisko półtora tysiąca paczek papierosów, które nielegalnie wwieźć na terytorium Polski próbował kierowca autokaru linii Kijów-Poznań.

najdziwniejsze przemycane towary

Biżuteria i zapachy samochodowe

Blisko 2 tys. szt biżuterii oraz 3 tys. szt zapachów samochodowych próbował wwieźć do Polski kierowca innego autokaru jadącego z Ukrainy do Niemiec. Pierścionki, kolczyki, łańcuszki i inne ozdoby oraz zapachy samochodowe ukryte były m.in. w bagażniku za ścianą kierowcy oraz w bagażach.

najdziwniejsze przemycane towary

Skóry zwierząt z rodziny łasicowatych

Podróżny z Białorusi próbował wwieźć do Polski ponad 400 skór zwierząt z rodziny łasicowatych. Wpadł na przejściu granicznym. Przypomnijmy, że zwierzęta te są objęte ochroną.

najdziwniejsze przemycane towary

Czaszki niedźwiedzi brunatnych w przesyłce

Nietypowa przesyłka wpadła w Przemyślu. Funkcjonariusze znaleźli w niej 3 czaszki niedźwiedzi brunatnych. Zwierzęta te objęte są ochroną wynikającą z Konwencji Waszyngtońskiej CITES.

najdziwniejsze przemycane towary

Węgorze w autokarze

Celnicy z Budomierza odłowili pokaźną ilość młodych węgorzy europejskich, które nielegalnie “podróżowały” autokarem w 50 plastykowych pojemnikach. Z uwagi na fatalną sytuację tego gatunku, wywóz, ale także wwóz na teren UE jest zabroniony.

najdziwniejsze przemycane towary

Koralowce na lotnisku

Na warszawskim lotnisku w bagażniku podróżnego funkcjonariusze znaleźli blisko 2,5 kg rafy koralowej. Podczas zatrzymania, wyjaśniał on, że nie wiedział o tym, iż koralowce, które wwozi do Polski z Egiptu, są pod ścisłą ochroną.

Podobna sytuacja miała miejsce na na lotnisku Rzeszów-Jasionka, gdzie zabezpieczono 3 szt. koralowców.

najdziwniejsze przemycane towary

Gruczoły bobra w Kuźnicy

Na przejściu w Kuźnicy zatrzymano podróżnego, który pieszo próbował przemycić na terytorium RP 8 gruczołów skórnych bobra europejskiego. Właściciel nietypowego towaru wyjaśniał służbom, że organy wewnętrzne ssaka, miały być prezentem dla chorego znajomego. Bóbr europejski objęty jest w Polsce częściową ochroną gatunkową – przypomina KAS.

najdziwniejsze przemycane towary

Gady i płazy w pudełkach

Na przejściu granicznym Korczowa-Krakowiec funkcjonariusze służby celnej udaremnili przemyt 166 egzotycznych gadów i płazów. Żywe zwierzęta ukryte były w czterech pojemnikach. Aż 116 z nich objętych jest Konwencją Waszyngtońską CITES.

najdziwniejsze przemycane towary

Nie wiedział, że przewozi kilkadziesiąt raków

Ponad 80 żywych raków próbowało “samodzielnie” przedostać się na teren Polski. Funkcjonariusze służby celnej w Dorohusku podczas kontroli podróżnego znaleźli przy nim pojemnik z wodą. Jak się później okazało, w środku były żywe raki. Zaskoczony miłośnik “szczypcowatych” wyjaśniał, iż nie wiedział, co się w pojemniku znajduje.

najdziwniejsze przemycane towary

Spreparowane motyle i chrząszcze

Na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Połowcach funkcjonariusze zatrzymali podróżnego, który próbował przewieźć 5 gablot ze spreparowanymi chrząszczami i motylami. Okazy są objęte ochroną gatunkową i zagrożone wyginięciem.

najdziwniejsze przemycane towary

Papuga w pociągu z Ukrainy

Podróżującemu z Ukrainy na tyle doskwierała samotność, że postanowił zabrać ze sobą papugę z gatunku Żako. Niezgłoszone do przewozu zwierzę, zagrożone jest wyginięciem.

najdziwniejsze przemycane towary

Spreparowany tukan w przesyłce

W jednej z przesyłek funkcjonariusze KAS służby celnej znaleźli spreparowanego tukana żółtogardłowego. Zgodnie z opisem zawartości przesyłki, miała się w niej znajdować papuga wykonana z tworzywa sztucznego.

najdziwniejsze przemycane towary

Foto: KAS

Nie przegap: Wyłudził postojowe na ponad milion złotych. Grozi mu 8 lat więzienia

Dołącz do Bizme.pl na Facebook lub Twitter i wspieraj nas swoją obecnością.

Czytaj także
Total
0
Reakcji