bon turystyczny wypłaty

Polacy dokonali już 144 tys. płatności bonem turystycznym na łączną kwotę 100 mln zł

Bon turystyczny – Wypłaty na 67 mln zł zrealizował już Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a na ponad 100 mln zł. sięgają płatności dokonane bonem turystycznym. Od początku programu beneficjenci wykonali już 144 tys. operacji, posługując się kodem otrzymanym od ZUS – wynika z danych przekazanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Kolejne wypłaty środków właśnie powędrowały do przedsiębiorców.

Bon turystyczny cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Potwierdzeniem tego może być skala płatności dokonanych za pomocą kodu. Jak informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, do dziś dokonano już 144 tys. płatności za pomocą bonów turystycznych, na łączną kwotę przeszło 100 mln zł. Największe zainteresowanie bonami jest w województwie mazowieckim, śląskim i wielkopolskim.

ZUS nie omieszkał “pochwalić się” tym wynikiem na Twitterze

Bon turystyczny wypłaty na 67 mln zł

Do dnia dzisiejszego do przyjmowania płatności bonem turystycznym zgłosiło się już blisko 16 tys. podmiotów turystycznych i organizacji pożytku publicznego.

Pierwsze środki trafiły do przedsiębiorców 12 sierpnia. Wtedy też ZUS informował o łącznej wartości transferów na kwotę 23 mln zł. Dziś kwota ta sięgnęła 44 mln zł. Łączna wartość zrealizowanych przelewów wynosi już 67 mln zł. i trafiła na konta 8,6 tys. firm.

Podmioty turystyczne oraz organizacje pożytku publicznego otrzymały kolejną transzę środków w ramach bonu turystycznego. Do niektórych z nich przelaliśmy kwoty na ponad 700 tys. złotych. Cieszy nas fakt, że coraz więcej firm chce realizować bon turystyczny.

– mówi  Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Z opublikowanych dziś danych wynika także, że łączna ilość wydanych bonów turystycznych wynosi ok. 717 tys. co w przełożeniu na złotówki, daje 615 mln zł.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych apeluje jednocześnie do przedsiębiorców, którzy korzystają z bonu turystycznego, aby sprawdzali poprawność numerów rachunków bankowych. – Zdarza się bowiem, że niektóre numery rachunków są błędne lub zamknięte” – mówi rzecznik Zakładu Paweł Żebrowski.

Dołącz do społeczności przedsiębiorców i bądź na bieżąco. Facebook / Twitter.

Czytaj także
Total
0
Reakcji