tarcza branżowa rozszerzona wsparcie dla firm

Tarcza branżowa obejmie nowe kody PKD. Więcej przedsiębiorców otrzyma pomoc państwa

Z uwagi na zaostrzone restrykcje rządu w związku z trzecią falą pandemii COVID-19 tarcza branżowa rozszerzona zostanie o kolejne kody PKD – informuje dziś wiceminister Olga Semeniuk. W planach resortu są także inne formy wsparcia dla firm. Szczegółów jednak nie zdradzono.

Obowiązujące od 27 marca nowe / zaostrzone restrykcje dotknęły m.in. salony fryzjerskie i kosmetyczne, studia tatuażu i piercingu, a także wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowane. Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zapewnia, że żadna firma nie pozostanie bez pomocy państwa.

Tarcza branżowa rozszerzona o kolejne kody PKD

O rządowych planach wsparcia przedsiębiorców w czasach kolejnego już częściowego lockdownu gospodarki, pisaliśmy kilka dni temu. Od początku można było spodziewać się tych instrumentów pomocowych, które obowiązują aktualnie w przypadku innych zamkniętych branż, jak gastronomia czy fitness.

O planach rządu na wsparcie dla przedsiębiorców mówiła dziś także wiceminister Olga Semeniuk, która w rozmowie z Money potwierdziła nasze wcześniejsze przypuszczenia – tarcza branżowa zostanie rozszerzona o kolejne kody PKD.

Pełny lockdown u bram. Jakie wsparcie dla firm w tym czasie?

To, czego zamknięci mocą rozporządzenia przedsiębiorcy na pewno będą mogli oczekiwać to m.in. zwolnienie z ZUS, świadczenie postojowe, dofinansowanie wynagrodzeń pracowników, a także mikrodotacja z urzędu pracy do kwoty 5000 zł.

Lockdown 2021. Będzie nowe wsparcie dla firm

Wiceszefowa Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii dodała jednocześnie, że rozszerzenie tarczy branżowej to nie jedyna forma pomocy przedsiębiorcom, na którą będą mogli liczyć z uwagi na wprowadzone obostrzenia.

– W najbliższych dniach przedstawimy wariant pomocy gospodarczej dla tych przedsiębiorców, którzy znajdują się w lockdownie od soboty, ale również dla tych, którzy w tym lockdownie są od tygodni – powiedziała w rozmowie z redaktorem Money, Olga Semeniuk.

Semeniuk nie chciała jednak zdradzić żadnych szczegółów dotyczących tego, jakie mogą to być instrumenty, jednak pamiętając słowa wiceszefa Polskiego Funduszu Rozwoju, np. tarcza finansowa 3.0 jest raczej wykluczona.

O przygotowywaniu wsparcia dla zamkniętych firm informuje dziś także oficjalny profil MRPiT na Twitterze.

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji