Czy będzie Tarcza Finansowa 3.0

Czy będzie Tarcza Finansowa 3.0? Jest decyzja Polskiego Funduszu Rozwoju

Czy będzie Tarcza Finansowa 3.0 PFR? Głos w tej sprawie zabrał dziś wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk, który na antenie Polskiego Radia wypowiadał się w kwestii wsparcia dla przedsiębiorców.

Po tym, jak szef resortu zdrowia Adam Niedzielski ogłosił wprowadzenie na terenie całego kraju obostrzeń dotykających wiele branż, przedsiębiorcy zaczęli zadawać pytania o wsparcie dla firm w następnych miesiącach. Coraz częściej pojawiają się m.in. pytania, czy będzie kolejna Tarcza Finansowa 3.0 i jaką pomoc zaoferują przedsiębiorcom rządzący. Są już pierwsze informacje w tej sprawie.

Czy będzie Tarcza Finansowa 3.0 PFR?

Do kwestii wsparcia dla przedsiębiorców odniósł się dziś (19 marca) wiceszef Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk, który na antenie Polskiego Radia powiedział, że z uwagi na rozszerzenie obostrzeń od 20 marca “być może” zostanie przedłużona pomoc w ramach Tarczy Branżowej.

W jej skład wchodzą m.in. zwolnienie z ZUS, dofinansowanie wynagrodzeń pracowników, bezzwrotne dotacje 5000 zł z urzędu pracy, a także dodatkowe świadczenie postojowe.

Tarcza Branżowa – podbnie, jak Tarcza Finansowa – kierowana jest do przedsiębiorców ze ściśle określonych przez rządzących kodów PKD. Branżami, które mogą liczyć na wsparcie są m.in. gastronomia, hotelarstwo, sprzedaż detaliczna odzieży i obuwia, transport pasażerski i inne, z którymi zapoznać możecie się na stronach Prime News Biznes.

Czytaj teraz: Tarcza Branżowa marzec 2021. Komu przysługuje dotacja 5000 zł z urzędu pracy

Marczuk Zapytany o to czy będzie Tarcza Finansowa 3.0 PFR poinformował, że Fundusz nie planuje aktualnie wprowadzenia nowych rozwiązań pomocowych znanych nam z poprzednich miesięcy. Tym samym kolejnych subwencji dla firm nie będzie.

Wiceszef PFR dodał jednocześnie, że w ramach Tarczy Finansowej wsparcie otrzymało około 46 tys. przedsiębiorców, a to pozwala na utrzymanie 3,5 mln miejsc pracy. Wskazał także, że do tej pory rozpatrywane są odwołania wnoszone przez przedsiębiorców, którzy otrzymali decyzje odmowne w kwestii subwencji.

Ostatni nabór wniosków o subwencje – w ramach tarczy Finansowej 2.0 – zakończył się z ostatnim dniem lutego, czyli niespełna 3 tygodnie temu.

Kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki poinformował, że firmy, które skorzystały z Tarczy Finansowej 1.0 – otrzymały subwencje w 2020 roku – nie będą musiały ich zwracać. Słowem subwencje te zostaną umorzone w 100 proc.

Przedsiębiorcy, którzy zadają sobie zatem pytanie, “czy będzie Tarcza Finansowa 3.0” po wypowiedzi przedstawiciela Polskiego Funduszu Rozwoju nie powinni robić sobie złudzeń. Fundusz nie planuje dalszych wypłat subwencji, a przynajmniej nie w najbliższym czasie, np. “wielkanocnego lockdownu”.

Czytaj także: Jak założyć startup ze środków unijnych?

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji