wsparcie dla branży gastronomicznej

Będzie dodatkowe wsparcie dla branży gastronomicznej i eventowej?

Wsparcie dla branży gastronomicznej i eventowej może być większe. Wiceminister Olga Semeniuk ma spotkać się w czwartek z przedstawicielami obu tych branż w celu “wypracowania kolejnych instrumentów pomocowych”.


Tematy w artykule: Semeniuk rozważa dodatkowe wsparcie dla branży gastronomicznej. Wsparcie dla branży eventowej może być większe. Polsce grozi ogólnokrajowy lockdown.


Podczas wtorkowej konferencji wiceszefowa resortu rozwoju zaznaczyła, że państwo polskie nie pozostawia przedsiębiorców samych sobie. Gdy rząd jest zmuszony do wprowadzania lockdownu, idzie za tym konkretna pomoc dla firm – informowała wiceszefowa resortu podległemu Jarosławowi Gowinowi.

Semeniuk dodała jednocześnie, że na Tarcze Antykryzysowe i Tarcze Finansowe wydano już łącznie około 200 mld zł i to dzięki nim przedsiębiorcy nie bankrutują i mogą utrzymać zatrudnienie.

Dodatkowe wsparcie dla branży gastronomicznej i eventowej

Odnosząc się do sytuacji zamkniętych branż i postulatów m.in. branży gastronomicznej i eventowej dotyczących dalszego wsparcia w kolejnych miesiącach, Semeniuk oznajmiła, że w tym tygodniu odbędą się wideokonferencje z przedstawicielami branży gastronomicznej i eventowej, dzięki którym uda się osiągnąć porozumienie.

Wsparcie dla branży gastronomicznej i eventowej może być większe.

– Chcemy rozmawiać o wielu postulatach, które zostały do nas zgłoszone przez te branże. Zdajemy sobie sprawę z problemu, jakim jest ich zamknięcie i wierzymy, że dojdziemy do wspólnego porozumienia i do wypracowania kolejnych instrumentów pomocowych – powiedziała wiceszefowa resortu rozwoju.

Semeniuk na antenie TVP 1 zauważyła także, że wsparcie dla przedsiębiorców w ramach Tarczy Branżowej zostało niedawno przedłużone.

Czytaj także: Dotacja 5000 zł marzec 2021. Kto może się ubiegać o bezzwrotną pomoc. Lista kodów PKD

Wiceminister zapytana o to czy pomoc będzie kierowana na podstawie kodów PKD odparła, że chce zarekomendować dodatkowe wsparcie dla branży gastronomicznej i branży eventowej w “różnymi instrumentami”.

Grozi nam ogólnopolski lockdown

W związku z pogarszającą się sytuacją pandemiczną w kraju rząd rozważa wprowadzenie ogólnopolskiego lockdownu, dzięki któremu zmniejszy się mobilność Polaków w okresie okołoświątecznym. Do tej kwestii odniosła się m.in. Olga Semeniuk, która w rozmowie z TVP 1 oznajmiła, że przed nami “kolejny krok w tył”.

– Sytuacja społeczno-zdrowotna w kraju jest bardzo niepokojąca. Wyniki z ostatniego weekendu są na tyle wysokie, że zapewne przed nami kolejny krok w tył. Jesteśmy na etapie omówienia szczegółów potencjalnie być może kolejnych obostrzeń. Musimy być na to przygotowani – mówiła wiceszefowa resortu.

W sprawie ewentualnych dalszych obostrzeń i samego lockdownu wypowiadał się wczoraj także minister zdrowia Adam Niedzielski. W jego ocenie decyzje w tej sprawie mają zapaść w dniach 17-18 marca.

Wsparcie dla przedsiębiorców – czytaj więcej.

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji