zwolnienie z zus marzec 2021

Czy Tarcza 8.0 oferuje zwolnienie z ZUS za marzec 2021?

Zwolnienie z ZUS marzec 2021 r. Czy przedsiębiorcy objęci rozporządzeniem z dnia 26 lutego 2021 r. przedłużającym działanie Tarczy Antykryzysowej 8.0 mogą wnioskować o zwolnienie z konieczności opłacania składek na ubezpieczenia społeczne za marzec 2021 r.?

Mocą rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 lutego br. Tarcza Branżowa / Tarcza Antykryzysowa 8.0 dała wybranym przedsiębiorcom możliwość skorzystania z różnych form pomocy. Należą do nich m.in. świadczenie postojowe, dofinansowanie wynagrodzeń pracowników, bezzwrotna dotacja 5000 zł na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, a także przedmiotowe zwolnienie z ZUS.

Zwolnienie z ZUS Tarcza 8.0

Uprawnionymi do zwolnienia z ZUS w ramach Tarczy Branżowej są przedsiębiorcy ze ściśle określonych kodów PKD. W ten sposób – co podkreśliło wczoraj Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii – rządzący chcą, aby kierowana do firm pomoc trafiała do najbardziej potrzebujących.

Kody PKD wskazane w Tarczy Antykryzysowej 8.0 / Tarczy Branżowej zależą m.in. od samej formy pomocy, którą proponują rządzący. Nie oznacza to zatem, że dana firma będzie mogła skorzystać ze wszystkich instrumentów pomocowych. W tym artykule zaprezentowaliśmy np. listę kodów, które mogą skorzystać z dwu lub trzykrotnej dotacji 5000 zł.

Pełne zestawienie kodów PKD, które mogą ubiegać się o zwolnienie z ZUS w ramach Tarczy, dostępne jest pod tym adresem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Zwolnienie z ZUS marzec 2021

Wydłużenie działania Tarczy Branżowej, o którym mówił kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki, ma wesprzeć przedsiębiorców w kolejnych miesiącach. I faktycznie, o większość form pomocy właściciele firm i samozatrudnieni mogą ubiegać się do końca maja 2021 r. Świadczenie postojowe może zostać wypłacone kilkukrotnie, podobnie mikrodotacja 5000 zł. Co jednak ze składkami ZUS?

Zgodnie z zapisami rozporządzenia, a także informacjami, które przedstawił ZUS, o zwolnienie z konieczności opłacania składek w ramach przedłużonej Tarczy Branżowej wnioskować można m.in. za styczeń 2021 r., grudzień 2020 r. + styczeń 2021 r., bądź za luty 2021 r. Tu wszystko zależy od samego kodu PKD – wg. stanu na dzień 30 listopada 2020 r.

Co istotne, aby wnioskować o możliwość skorzystania ze zwolnienia z ZUS, przedsiębiorca musiał być zgłoszony do ZUS, jako płatnik składek przed 1 listopada 2020 r. Więcej informacji o zwolnieniu z ZUS w ramach Tarczy Antykryzysowej przeczytasz na stornach Prime News Biznes.

Wychodzi zatem na to, że przedsiębiorcy, którzy już teraz zastanawiają się, czy zwolnienie z ZUS za marzec 2021 r. będzie możliwe, zmuszeni są do wykazania się cierpliwością. Na podstawie obowiązującego bowiem rozporządzenia z dnia 26.02.2021 r., z którym zapoznać możesz się tutaj, zwolnienie z ZUS za marzec 2021 r. nie będzie możliwe.

Z uwagi jednak na to, że rozporządzenia dotyczące wsparcia dla przedsiębiorców pojawiają się w ostatnim czasie średnio raz w miesiącu, nie wszystko jeszcze stracone.

Więcej informacji o zwolnieniu z konieczności opłacania składek znajdziesz na stronach Prime News Biznes.

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji