wsparcie dla firm marzec 2021

Rząd wydłuża wsparcie dla przedsiębiorców o kolejne tygodnie

Wsparcie dla firm w ramach Tarczy Branżowej wydłużone o kolejny miesiąc (marzec). Przedsiębiorcy mogą liczyć na zwolnienie z ZUS, postojowe, dopłaty do wynagrodzeń pracowników oraz mikrodotacje. Premier zadeklarował także pełne umorzenie subwencji PFR z Tarczy Finansowej 1.0.

Tematy w artykule: Tarcza Branżowa, Wsparcie dla firm marzec 2021, Tarcza Antykryzysowa, Pomoc dla przedsiębiorców.


Podczas piątkowej wizyty w jednej z firm, które skorzystały z rządowej pomocy, premier Mateusz Morawiecki oznajmił, że w związku z przedłużającą się pandemią koronawirusa postanowiono o przedłużeniu wsparcia dla firm o kolejny miesiąc.

Tarcza Branżowa wydłużona. Jakie wsparcie dla firm w marcu 2021?

Jak poinformowała dziś Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, ze wsparcia dla przedsiębiorców w marcu w ramach Tarczy Branżowej skorzystać ma około 300 tys. właścicieli firm.

Przedsiębiorcy najmocniej dotknięci rządowymi obostrzeniami, podobnie jak w miesiącach poprzednich, będą mogli liczyć na zwolnienie ze składek ZUS. Rozwiązanie to ma kosztować budżet państwa około miliarda złotych.

Kolejne pół miliarda ma powędrować do przedsiębiorców w ramach postojowego, wypłacanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Trzecią formą wsparcia dla firm w ramach wydłużonej na marzec Tarczy Branżowej będą mikrodotacje. Na ten cel – jak szacują rządzący – wydane zostanie około miliarda złotych.

Ostatnim rozwiązaniem, z którego będą mogli skorzystać przedsiębiorcy w marcu, są dopłaty do wynagrodzeń pracowników. Kwoty przeznaczonej na ten cel nie oszacowano, choć prosta matematyka pozwala przypuszczać, że premier oszacował wydatki na 2 mld zł.

Wydłużenie Tarczy Branżowej na marzec będzie dotyczyło tych firm, co w poprzednich miesiącach. Są to zatem m.in. przedsiębiorstwa z sektora gastronomicznego, hotelarskiego i branży noclegowej. Ponadto pomoc otrzymać mają przedsiębiorcy z branży fitness, sprzedaży detalicznej (nieliczni) oraz reprezentujący branżę kulturalną czy rozrywkową.

Jak poinformowała dziś KPRM pomoc adresowana jest do przedsiębiorców, których “kryzys związany z koronawirusem dotknął najbardziej”. Więcej informacji o tym, do kogo adresowana jest Tarcza Branżowa, przeczytasz na naszych stornach.

Prócz wydłużenia Tarczy Branżowej o kolejny miesiąc premier Mateusz Morawiecki zadeklarował także pełne umorzenie subwencji z Tarczy Finansowej 1.0 Polskiego Funduszu Rozwoju. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji