amazon.pl

Amazon oficjalnie startuje w Polsce. Sprzedawcy mogą się już rejestrować

Amazon rusza w Polsce. Sprzedawcy mogą się już rejestrować na Amazon.pl – szykuje się mocna walka z Allegro.

27 stycznia Amazon poinformował oficjalnie, że startuje z przygotowaniami mającymi na celu uruchomienie Amazon.pl. Sprzedawcy mogą rejestrować się już na platformie.

Amazon startuje w Polsce. Rusza Amazon.pl

Gigant e-handlu oficjalnie potwierdził dziś to, o czym było wiadomo od wielu miesięcy. Platforma Amazon.pl ma ruszyć już niebawem i będzie mocnym konkurentem rodzimego Allegro.pl.

Polscy przedsiębiorcy – sprzedawcy, otrzymali już możliwość rejestracji na platformie. Przygotowano w tym celu panel Seller Central Polska. Rejestracja sprzedawców możliwa jest w tym miejscu.

Jak poinformowano w komunikacie “Amazon od wielu lat wspiera polskich klientów oraz pomaga sprzedawać produkty polskich przedsiębiorców w naszych europejskich sklepach. Kolejnym etapem jest wprowadzenie pełnej oferty detalicznej dla konsumentów w Polsce i właśnie nadszedł czas na ten krok”.

– Cieszymy się, że możemy wzmocnić pozycję polskich firm za pośrednictwem Amazon, inwestując w narzędzia i usługi, które pomogą im się rozwijać. Jesteśmy przekonani, że skupiając się na tym, co naszym zdaniem klienci cenią najbardziej – niskich cenach, szerokim wyborze towarów i ich szybkiej dostawie – z czasem zdobędziemy zaufanie klientów w Polsce – dodał Alex Ootes, wiceprezes ds. rozwoju w UE, Amazon.

Amazon przekonuje, że dzięki uruchomieniu platformy Amazon.pl polscy sprzedawcy otrzymają dostęp do ponad 300 milionów klientów z całego świata. Jak wskazano, przeszło 50 proc. wszystkich towarów sprzedawanych na platformie pochodzi od zewnętrznych sprzedawców. Łącznie na Amazon sprzedaje już 1,7 mln sprzedawców z całego świata.

Amazon w Polsce

W Polsce Amazon działa już od blisko 7 lat. Amerykańska Izba Handlowa informowała niedawno, że Amazon jest największym amerykańskim pracodawcą w Polsce i trzecim pod względem wielkości inwestorem. Do tej pory Amazon stworzył już 18 tys. miejsc pracy i wybudował dziewięć centrów logistycznych. Kilka dni temu Amazon ogłosił, że w 2021 r. uruchomi 10 już centrum logistyczne w naszym kraju. Nowy budynek o powierzchni 193 tys. m² zlokalizowany będzie w Świebodzinie.

Czytaj także: Strajk pracowników Amazon w Polsce

Dziękujemy, że jesteś z nami. Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji